| Bellany a întrebat:

Ce jocuri mai stiti de gen ficus, cu nume de baieti? Funda+vot! :*

2 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

Pai scrii pe o foaie, pe o coloana, 10 baieti/fete (depinde cui ii faci) iar pe cealalta 5 nume de baieti /fete.de ex daca ii faci unei fete in prima coloana 10 baieti si in cealalta 5 fete iar daca unui baiat invers
scrii fara sa vada celalt /cealalta cate un nr in dreptul fiecarei persoane din coloana1 apoi il intrebi pe partenerul de joc sa iti zica un nr pentru prima pers din coloana 2 si tot asa pana la ultima
si vezi ce iese

| Smile94 a răspuns:

Sau mai e si casuta
desenezi pe o foaie un patrat si un triunghi asemenea unei case
in triunghi scrii un nr iar patratul il imparti in 4
in prima scrii marca masini preferate a persoanei cu care joci
in a doua mancarea preferata
in a treia numele baiatului/fetei ''iubite'''
in a patra nr de copii pe care vrea sa ii aiba
dupa incepi sa numeri si tai casuta la care se opreste numaratoarea
si tot asa iar cand ajungi la o singura casuta ii spui ca cu acel lucru va ramane in viitor