| Oanna_3541 a întrebat:

Jocuri gen ficus cu nume de baieti va rog repede plisss... fundoi+vot...pentru toti.

1 răspuns:
| Alyra a răspuns:

Jocul ficus e jocul ăla în care litera C vine de la căsătorie, etc. şi spui un nume şi un număr? Dacă da...mai ştiu unul exact la fel, doar că foloseşti cuvântul DISCO. Dacă nu şti de la ce vine poţi să mă întrebi. Dar...cred că ai auzit deja de jocul ăsta.
Mai era un joc în care spui 5 nume de băieţi, 5 nume de fete, 5 activităţi şi 5 locuri. Cineva scrie ce ai spus pe o hârti, dar numărând aiurea; de exemplu:1, 5,4, 2,3 şi scrie numărătoarea lângă fiecare rubrică(desigur...cu o altă ordine de numere) Iar apoi:tot ceea ce a fost cu numărul 1, respectiv 2, 3, 4 şi 5 se completează. Deci: fata de lângă numărul 1 cu băiatul de lângă numărul 1 fac activitatea cu numărul 1 în locul cu numărul 1. Sper că ai înţeles.