| Catalion a întrebat:

Ce jocuri stiti si voi care sa mearga cu o placa videa mai slaba? Adica sa mearga cu ati radeon x1500? Apropo sa nu imi spuneti jocuri de genul Mario.

1 răspuns:
| Aero a răspuns:

Cel mai bun raspuns...chiar sunt curios daca-ti da cineva unul mai bun:)), desi sincer acum...as putea da 2-3 exemple, mai ales jocuri pe care le stiu eu ca doar le-am jucat, dar informatii mai obiective gasesti pe acest site(sa ai Java Runtime instalat!):

http://www.canyourunit.com

Alegi din lista aia, cam ce te-ar interesa. Site-ul e util doar daca placa mentionata de tine e deja instalata la tine in sistem:D. Altfel, tot o opinie clasica, subiectiva iti poate face tie o impresie. Dar, ca sa fac si asta, acea placa duce cam toate jocurile aparute pana in 2007...chiar si pe cele din ziua de azi, dar la detalii mai joase sau chiar foarte joase, ori e posibil sa nu mearga deloc. In ultimul timp ies pe banda numai jocuri d-astea foarte foarte pretentioase, cu DirectX 10, 11 si altea alea.