| ancuta a întrebat:

Ce limba e mai buna engleza sau franceza

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

De engleza te lovesti la tot pasul, daca nu stii engleza esti considerat "handicapatbig grin". Insa si franceza este foarte utila, si mie imi place extrem de mult, dar de cand n-am mai facut la scoala, am uitat-o aproape complet.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza e limba internationala. insa daca mergi in franta, francezii nu prea stiu engleza (vorbesc din experienta personala) asa ca e bine sa stii franceza. si franceza nu e o limba usoara asa cum spun unii pe aici. intr-adevar sunt multe cuvinte care seamana cu romana, insa gramatica si pronuntia e foarte grea.intr-adevar engleza e mai usoara ca si franceza si mult mai utila, dar cel mai bine e sa le inveti pe ambele pentru ca nu se stie cand te lovesti de ele, si alte limbi pe langa acesteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceu, eu fac fac franceza intensiv, si pot spune ca sunt pasionata de aceasta limbahappysi engleza este la fel de utila ca si franceza, deoarece ambele sunt limbi de circulatie internationala:-p