| Aaa13579 a întrebat:

Buna, voi de ce va uitati la seriale?
Eu ma uitam de obicei la animeuri si seriale insa in ultimul timp ma simt ciudat sa ma mai uit, chiar daca imi plac, ma simt ca si cum parca is nefolositoare sau o pierdere de timp.
Dar cum se spune, trebuie sa faci ce ti place presupun

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca orice iti aduce placere nu este chiar o pierdere de timp.Depinde enorm de cum te raportezi la timpul tau existent, cum il imparti sa iti ajunga pentru toate.De exemplu, daca nu iti ramane suficient pentru teme, care sunt mai importante decat filmele, atunci da, poti spune ca ai frecat menta si nu se mai poate recupera timpul pierdut.laughing Alegi cumva aceasta forma de divertisment inainte de teme? Pentru ca daca da, schimba ordinea, mai intai teme si apoi relaxare, sa vezi cum dispare sentimentul de vina.Bafta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?

| Aaa13579 explică (pentru Violleta2022):

18 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaa13579):

Cred ca esti ori mult mai mica de varsta, ori imatura, dupa cum gandesti.

| Aaa13579 explică (pentru Violleta2022):

In principiu nu stiu daca este mai ok sa faci ceea ce ti place sau mai bine sa faci ceva util, sa inveti ceva etc

| Madaxo97 a răspuns:

Stiu ce zici, si eu mai aveam senzația asta ca pierd timpul aiurea uitându-mă la filme si seriale, chiar ma lăsasem la un moment dat cateva luni bune fără sa mai ma uit si de fapt mi-am dat seama ca oricum pierdeam timpul ala făcând altceva chiar daca nu mai ma uitam la seriale laughing nu sunt neapărat o pierdere de timp, mai ales daca iți face placere sa te uiți, si din unele filme si seriale chiar ai si de învățat, nu stiu daca si din anime-uri, nu am urmărit pana acum vreunul happy