| ViseMaicăVise a întrebat:

Ce ma fac cu colegii astia? Ma calca pe nervi vreo 3, un snob brunet (tipul ala de douchebag care stie ca toate fetele il plac si care e un cocalar total, ca i s-a urcat la cap), o tiganca ce pute de atat fond de ten si un blond spalacit care se crede "de-al lor". Pur si simplu, la orice as face tot se gasesc sa comenteze sau daca un secret de-al meu ajunge pe mana lor, imediat se apuca sa spuna la toata scoala crying Eu una, la scoala sunt foarte cuminte si par chiar timida, insa nu stiu ce le-am facut de se poarta asa cu mine. Bineinteles, le mai dau replica din cand in cand, restul clasei si profesorii imi dau dreptate, toti stiu ca cei 3 sunt niste experimente esuate, dar cum pot sa-i dau uitarii, sa nu-mi mai pese ce zic ei?
Ce dracu, ma! Astia nu au invatat de individualitate? Ei sunt niste manelisti imputiti carora rockul (oricare-ar fi el: clasic, metal, hard) le pute de n-ai vazut! Nu vreau sa le comand eu lor ce muzica sa asculte, pot sa asculte manele pana ii ia gaia, dar nu inteleg ce au cu mine pe motivul gusturilor muzicale.
Pe langa muzica pe care eu o prefer manelelor de rahat, se mai iau si de rezultatele mele la invatatura si de aspectul meu fizic. Multi imi spun ca sunt buna la carte, am predominant note de 10 si 9, dar ei tot zic ca sunt mai destepti ca mine si ca eu nu stiu nimic si sa tac. Ei care au fost trecuti la limita, cu medii de 5 din belsug, sa-mi zica mie "fa proasto", sau "Laura taci ca nu stii nimic".
Snobul ala a zis ca am fata de cal, cand eu am fata foarte rotunda si stiu ca aia de cal e luuuunga, fata de deprimata si ca ma imbrac ca ma-sa marea, ca vezi Doamne, pe el il duce ma-sa la mall, la Bershka, Keshka, Ashba sau ce dracu o mai exista prin Obor si pe mine nu (ah, tipicul comportament de poponar fetita). Ca cica eu la 80 de ani o sa stau cu 2 pisici in casa si n-o sa am pe nimeni, ca nu se uita nimeni la mine la cum arat si nu stiu ce draci tot are cu fata mea! Adevarul e ca si eu constientizez ca-s cam uratica, nu-s Miss World, dar prea exagereaza. (am parul tuns ceva gen Adam Lambert la American Idol, dar un pic mai lungut si ondulat, nu ma machiez deloc ca n-am ce ascunde, sunt satena inchis cu ochii negri, pielea palida si ceva kg in plus... nu va inchipuiti ca-s vreo obeza de-aia de abia incape pe usa, dar nici fotomodel nu sunt. am nasul si gura mici si fata rotunda)
Curva aia, dracu s-o cante, e o mare aroganta si ipocrita! Aude si ea cand ii spun colegei mele de banca (cu care ma inteleg excelent) un secret si se apuca sa spuna la toata clasa si la toata satra ei de panarame de la a VIII-a. Si bonus, azi la dirigentie am avut un subiect de discutat iar dirigintele mi-a cerut si mie o parere: sa vedeti fratilor, cum se opareau dracii aia cum ca eu sa tac, ca nu stiu nimic si fufa asta penala mi-a scos limba aia plina de sl*boz daca te uiti mai de-aproape. Dracii s-o ia de cioara retardata, ca se crede superioara! Superioara c*rului! De fapt si un c*r e mai superior si mai frumos decat ea! Sa nu mai zic ca in urma unei crize nervoase (fac de-astea cacalau, tot din cauza tampitilor astora) am strigat in gura mare ca o sa ma sinucid, si ea facea "Uuuu!"
Iar agariciul ala urla si el "rock n' roll" la mine, fara sa stie ce inseamna. Daca ii spun ceva, incepe sa ma injure de toate alea si ma ameninta, ca "daca imi da in cap ma omoara", ceva tipic tiganesc. Daca il "ating" un pic, ma paraste ca p*letele ce e el, ca tot eu am inceput cand el ma provoaca tot timpul. Nu numai ca tipa la mine ca petardul, imi si "canta" rapsodiile alea minunate (da si pe naiba!) de manele si nu doar o singura data s-a intamplat sa ma urmareasca pe strada fara ca eu sa am vreo treaba cu el. Minte cu nerusinare cand il intreb ce treaba am eu cu el si de ce ma urmareste, ca cica el urmareste doar fete "bune" (CURVEEE!) si nu rockeri si ca ma bag singura in seama

Scuzati-mi descarcarea, simteam nevoia sa o fac! Ce pot spune? Sunt al dracului de pornita pe tigani si am inclinatii homofobe, iar daca ma calci pe beculet pot sa am niste iesiri destul de ciudate. Puteti sa ma luati si ca nebuna, ciudata, incuiata la minte dar va asigur ca nu sunt decat un OM, cu dreptul la o parere si la fericire. Si mai ales cu dreptul la o VIATA!

Deci... ce pot face in acest caz? Tata a zis ca se duce el la scoala sa discute cu doamna directoare (se impune, bravo... dar n-am vazut pana acum exmatriculari de cand e in post) sau cu dirigintele (care sincer e cam molicel si nu prea pare sa-i pese de ce se intampla in clasa), dar e oare suficient sa ii fac sa ma lase odata in pace? Cu vorba buna nu intelege niciunul dintre ei, daramite cu bataia risc sa mi se scada nota la purtare si se pornesc si mai rau. Mi-e teama ca parintii lor sa faca circ la directiune, ca vai ca puii lor (sa-i ia dracu pe toti 3!) sunt inocenti si ca eu sunt o diavolita impielitata
Stiti cum sunt tiganii si tipii influenti! oh go on

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Scumpo...nu e vina ta ca invidia e mare!
Numele tau e atat de dulce, incat ei nu pot sa stea fara el, fara sa-l guste!
Si...in legatura cu aspectul=>FRUMUSETEA E TRECATOARE! nu conteaza ca ai 60 sau 50 kg, ca ai parul scurt sau lung.Conteaza sa stii sa te descurci in tot felul de situatii, sa te descuci fara ajutorul altora; ceea ce am observat la tine este ca esti o fire foarte revoltatoare, ca si mine!
Si eu am 10 si 9, dar nu mi-e frica de nota la purtare...ma enerveaza cineva:ii dau o palma, un sut.
Incearca sa fii indiferenta, pentru ca asta doare cel mai tare!
SuCcEs!

| Voidwithin a răspuns:

Toti avem sau am avut colegi de acest tip, oricum nu conteaza ca sunt tigani sa nu fim rasisti stiu multi baieti tigani de treaba care la fiecare colt de biserica is fac cruce mai fumeaza in rest se comporta normal.
Idea e ca daca esti fata nu prea ai ce sa le faci... mai ales daca esti vazuta asa bine de profesori, in caz ca esti in generala sa stii ca exmatricularile in generala sunt foarte gree, la liceu din cateva miscari te-o exmatriculat, oricum in afara sa-i bati mintal (verbal) n-ai cum.Decat sa vb cu un profesor sa-i exmatriculeze.In orice directie te duci ei o sa ajunga rau cand vor creste mari cersetor, curva, la dat cu matura etc...
E normal sa te descarci, eu ma enervez foarte usor sad am niste iesiri de sperii pe toata lumea.
Si in caz ca esti timida cea ce nu e bine pentru ca in scoala/liceu/facultate ai nevoie de un grup al tau de colegi in caz ca altii se iau de tine sa ai baza in colegii/prietenii din grupul tau e ceva normal omul nu a fost conceput sa traiasca singur ci in comuniune cu ceilalti. Concluzia : concluzia o iei tu... Sunt colegii tai nu-i cunosc trebuie sa te descurci singura si de data asta pentru ca na-s vrea sa dau un sfat care sa te incurce si mai tare, oricum sper ca te-am consolat putin.

| AxiAnonima a răspuns:

Cred ca iti este foarte greu sa te confrunti in fiecare zi cu ei, sunt doar niste imputiti, nici nu poti sa nu'i bagi in seama ca la cat de prosti sunt iti vine sa'i dai cu capul de pereti, nu am fost in situatia asta de aceea nu am nici un sfat -.-. Iti urez norocul de a te muta la alta scoala sau sa ii exmatriculeze pe ei cu motivul : PREA TIGANI big grin