| Nicu20005 a întrebat:

Scoala superioara de aviatie civila este o facultate? Daca da cum as pute ajunge acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ziuanews.ro/......a-sa-78256
Vai de biata limba romana! Academia este o facultate, asa cum o numim noi.

| Nicu20005 explică (pentru anonim_4396):

Apropo ca sa devin pilot comercial imi trebuie Doar ATPL sau si CPL si PPL?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nicu20005):

Asta nu stiu. Dar mai bine scrie-le un mail si iti vor raspunde pe larg, cu siguranta. Succes!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tariful cursurilor organizate de catre "Romanian Aviation Academy- Scoala superioara de aviatie civila " ar fi, cred eu, o informatie mai importata (in luarea unei decizii ) decat rangul scolii --- vezi tarifele cursurilor :http://www.aviationacademy.ro/eng/?page_id=24

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici mail si telefon: http://www.ghidul.ro/aviationacademy-academie/
Presupun ca trebuie sa faci un liceu profil real.

| Alinamark a răspuns:

Scoala superioara de aviatie civila nu este o facultate, din cate stiu eu este o academie, daca cauti o facultate de profil incearca "facultatea de inginerie aerospatiala" si vezi care este mai aproape de tine.