| foricmarinaiuliana a întrebat:

Ce ma sfatuiti? am auzit ca tampoanele interne nu sunt tocmai bune!? dar cu absorbantele ma simt foarte incomod. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Folosirea pe termen lung a tamponelor, poate sa-ti aduca diferite probleme. Daca absorbantele nu iti plac, incearca sa folosesti cupa menstruala. Citeste informatiile despre acest produs aici: http://www.csid.ro/health/cupa-menstruala-tampon-sau-absorbant-4626988/ si hotaraste singura ce ti se potriveste mai bine.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa alegi cu ce te simti mai bine.

auran
| auran a răspuns:

Pai afara poti folisi OBuri iar prin casa absorbante - nu este indicat sa folosesti in exces tampoanele interne pentru ca pot avea diverse reactii ...citeste prospectul...

| Marry:X a răspuns:

Buna. intr-adevar tampoanele nu sunt bune pentru ca daca esti virgina dezvergineaza. nu e adevarat ca sunt tampoane mici ob nu stiu ce pentru ca atunci cand se umplu de sange:-ss si plus ca pot provoca hemoragie. in ultimele zile de menstruatie poti folosi proteslipuri ca sunt f faine.hee hee sper sa raspunsul meu sa iti fie de ajutor:*

| kitty_8919 a răspuns:

Folosesti de care iti iti place.

| Linda a răspuns:

Tai absorbantul in doua si pui jumatate dupa a doua zi.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu folosesti asa ceva o prietena de-a mea a folosit si a ajuns la operatie.

| speranza24 a răspuns:

Asa este, tampoanele sunt foarte periculoase, dc sunt uzate f frecvent, daca chiar este necesar sa le folosesti atunci cand trebuie sa mergi undeva si sa fi sigura ca nu te patezi,,,, folosestele, in rest, foloseste absorbantele chiar dc iti sunt incomode,, sunt mai bune pentru sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti ce iti place si in ce ai u increderewinking.
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune, atata timp cat nu le folosesti prea mult.Si le schimbi cand trebuie.Fiindca nu te patezi.

Iar absorbantele...incearca din alea slim, subtiri