| pastru009 a întrebat:

Ce mai faceti? Hai sa facem un concurs! Cine isi povesteste cea mai frumoasa si interesanta amintire(indiferent daca este din vacanta asta sau alta) din viata, primeste Funda!
Eeee..va dau funda moca! Incepeti!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cea mai frumoasă amintire este copilăria plină de fericire, fără griji și nevoi, fără lacrimi pe obraz, cu ambii părinți alături!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Avand in vedere ora si insomnia ce m-a cuprins (ca de obicei), am sa incerc sa povestesc ceva, desi o sa sune destul de bizar si poate fara sens, fiindca am sa incerc sa nu dezvalui prea mult, din motive personale.

Intr-o zi aparent obisnuita, simtindu-ma la capatul puterilor, pot spune ca "mi-a picat din cer" ceva ce imi doream de ani de zile, printr-o bizara coincideta. Ametit fiind de noua senzatie, am avut impresia ca daca s-a intamplat asa ceva, totul are sa se intample tot de la sine de acum inainte. Desigu, nu a fost asa. Am fost practic inert pe tot parcursul evenimentului mult asteptat si nu am putut obtine ceea ce imi doream atat de mult, tocmai fiindca am dat o impresie gresita, comportandu-ma nefiresc mie. S-a dus pe apa sambetei si ceea ce tocmai crezusem ca am obtinut si persoana respectiva. Acum nu am decat sa ma oftic si fac asta de mai bine de jumatate de an...

| WhiteLife a răspuns:

Dintre amintirile mele frumoase este cea care mi-a rămas din perioada în care am fost plecată la țară. Pe atunci aveam în jur de 3 ani, iar verișorii meu, cu 10 ani mai mari aveau grija de mine ziua. Mai eram cu o mătușa, dar ea era ocupata ziua și nu avea timp de mine. Noapte a, în schimb trebuia sa doarmă cu mine pentru ca îmi era frica sa dorm singura. Într-o noapte, ea a trebuit sa se scoale pe la 1 sau 2 sa hrănească gâștele, sau cam asa ceva. Eu m-am trezit mai încolo și când am văzut ca nu e lângă mine m-am speriat. M-am trezit, am plecat afara din casa și m-am dus la sora ei. Casa era destul de departe, cam un sfert de ora de mers pe jos, eu eram și mica și era și întuneric. Cand am văzut ca nu e acolo m-am întors și când am intrat la mătușa mea acasă a fost foarte bucuroasa ca m-a văzut. I-a fost frica, pentru ca într-un sat plin de câini e periculos pentru o fata de 4 ani sa umble singura pe în drum plin de vagabonzi. Dar eu n-am avut nici o treaba, știam ca trebuie să-mi găsesc mătușa. laughing Mai știu multe întâmplări de atunci, unele mi le aduc aminte, altele mi le-au povestit verișorii sau mătușa mea și știu ca au ras foarte tare de mine. Sigur ca nu e o amintire foarte frumoasa, dar e amuzanta.

O seară plăcută!

| pastru009 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc de raspuns, WhiteLife! Frumoasa povestirea.

| WhiteLife a răspuns (pentru pastru009):

Mă bucur că-ți place. Spor la găsit povesti!

| pastru009 explică (pentru WhiteLife):

La fel.

| TaLyDa a răspuns:

Eram in vacanta la munte cu familia si in fiecare seara, tot veneau 2 ursiwinking la un tomberon din apropiere sa manance.Toata lumea se strangea cu aparate foto sau video.La un momendat se trezente unul sa arunce cu piatra in tomberon si sa ii sperie.x(Cu o seara inainte tot acei ursi au venit la un cort de pe acolo si unul din ei s-a ridicat in 2 picioare :o, a prins varful cortului cu ghearele si il zguduia.In cort era mancare iar oamenii dormeau in masinalaughingUrmatoarea zi am aflat ca mama acelor 2 ursi(pui de urs)a fost omorata pentru ca devenise foarte agresiva... Oamenii care mai fusesera acolo spuneau ca ei se sperie si de un latrat de cainelaughingCand a trebuit sa plecam am facut o vizita la o manastire.Din curtea manastirii se vedea pe munte o portiune care luase foc.Era mult fum. Dupa ceva timp cand am ajuns acasa, am vazut la stiri ca era un incendiu si ca s-a imprastiat mult.(Daca stii, focul din Busteni, a fost la stiri vara trecuta):d