| elenaaaa234 a întrebat:

Ce materii presupune profilul "Economia comerțului, turismului si serviciilor" din cadrul A.S.E? Presupune multa matematica?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Nu are matematică decât un semestru din câte ştiu maxim doi atât în rest ai economie, statistică etc

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Denumirea CORECTĂ a specializării este : "Administrarea afacerilor in comert, turism, servicii, merceologie si managementul calitatii" :)

Vezi disciplinele/"materiile" în "Planurile de învăţământ" de la linkul :
http://planinvatamant.ase.ro/SelectiePlan.aspx?pp=17

Toate cele bune!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred.

| elenaaaa234 explică:

Multumesc happy