| RoxiutzaRux a întrebat:

Ce materii se fc la profilul Stiinte ale naturii si la ce materii se da bacu`?happy

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Pai o sa faci 4 ore romana, 4 mate, 3 fizica(sau 2), 2 chimie, 2 bio, un optional, 1 isto, 1 geograf, 1 sport, 1 logik, 2 franceza/germana, 2 engleza, 2 tic(ca si informatika), 1 informatica, 1 religie si o saptamana faci desen una muzica.In legatura cu bacul nu stiu, eu sunt la stiinte ale naturii si este chiar okewinking
sper ca ti-am fost de folos. pa-pa happy

| un copil:x a răspuns:

Pai se da bacul la matematica(m2), romana, la alegere dintre chimie, biologie si fizica, o limba straina, am inteles ca s-ar da bac si la informaticacrying, dar nu stiu sigur daca este asa:-

| un copil:x a răspuns:

Off nu mi s-a postat tot raspunsul...Asa materiile care se fac la Stiinte sunt in special chimie, biologie, fizica, matematica, romana si altele cum ar fi:geografie, istorie, informatica, logica, engleza, franceza(germana). Cam tot ce se face si in generalathinking, dar nu faci latina spre deosebire de generalahappy. Cred ca astea ar cam fi mai importante.

| HaosPatologic a răspuns:

Eu nu sunt la stiinte, dar am prieteni care fac multa chimie, biologie, fizica si matematica.De obicei, elevii de la stiinte vor sa se faca doctori.Nu stiu din ce materii se da bacalaureatul, dar banuiesc ca din cele specifice, sigur biologie si chimie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si. pe la acest profil ce se face in general la informatica? din moment ce nu am facut decat putin in clasa a 5-a poate ar trebui sa ma pregatesc cu putina teorie de pe acum. happy