| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se studiaza in clasa a 9-a la profilul pedagogic (lic.pedagogic)?

Răspuns Câştigător
| alexandra_3850 a răspuns:

Pe langa cele de mai sus... ai pedagogia ( dai teza la asta), comunicarea didactica care mai apoi se transforma in teoria si metodologia curriculumului (lung nume stiu), limbi straine, fizica, chimie... Veste buna nu mai faci latina! şi cam tot ce ai facut pana acum. app: o sa ai ore de practica, profesorul o sa hotarasca unde va duceti si ce faceti.

1 răspuns:
| iuliana06 a răspuns:

In principal cele din clasele 1-4:romana,mate,istorie,geografie.
Dar bineinteles ca nu numai!winking