| мαrrýиєlα a întrebat:

Ce metode de copiat la scoala stitii?. [ fara raspunsuri gen; invata ]. Funda

10 răspunsuri:
| euuuy a răspuns:

Iti pui o foaie in papuc cu cateva raspunsuri si te ceri la baie

| drogh a răspuns:

Depinde si de profesorul la care dai test sau altceva. Ai putea sa scrii pe o foaie tot ce-ti trebuie iar atunci cand ai nevoie, te pui in ultima banca si ceea ce ai facut tu pui ca si cum ti-ar fi ciorna pe foaia unde dai tu ceea ce dai, ori o lipesti pe sticla de apa sau suc ce bei si geanta o tii langa tine iar daca vine profesorul intorci sticla. Dar cel mai bine ar fi sa inveti!
Cartea este calea spre succes. Nu metodele de trisare! Ti-am raspuns doar ca sa nu te superi, nu ca te-as sustine.

| Vans a răspuns:

Învaţă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce nu ai invata?
Sa zicem ca la scoala o sa te descurci cu copiatul, dar mai departe in viata ce o sa faci? O sa furi in loc sa muncesti cinstit?
Din cauza persoanelor ca tine se duce naibii tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu telefonul in maneca.

| HDeNiSaR a răspuns:

Nu înţeleg dacă iei o notă mare pentru că ai copiat te simţi mai bine?

eu una dacă am învăţat scriu dacă nu dau foaia goala(bineînţeles mă aleg cu o predică din partea dirigintei) dar nici nu copi!

consider copiatul o slăbiciune!

| Enki a răspuns:

E unul foarte eficient: daca iti da o foaie cu testul gata scris tu iti faci bilet dinainte si cand nu se uita il lipesti pe spate sau daca va pune pe voi sa scrieti intrebarile pe foaie atunci iei o foaie dubla la care scrii pe spate dinainte raspunsurile sau ce ai tu nevoie si cand trebuie sa dai lucrarea rupi foaia din spate ca sa nu vada nimeni ca ai avut raspunsurile acolo.eu asa am reusit sa trec.bafta fundita?

| Said16 a răspuns:

Dafaq?
tii caietul pe picioare in timp ce scrii.
si pentru copiat aveti nevoie de ajutor? oh go on

| cosmin655 a răspuns:

Eu sunt expert la copiat, am note mari la toate orelelaughing.In primul rand depinde de profesor(cel mai mult)la unii poti copia pe fata, intrebandui in clasa pe ceilalti care e raspunsul, sau citind din carte/caiet sub banca sau dandu-i testul unui coleg sa-ti dea raspunsurile, dar sunt foarte putini asa.La cei care nu te lasa sa copiezi dar nu sunt asa atenti sau sunt in varsta copiaza cand esti sigur ca nu se uita la tine(dar ai grija sa tii maxim 5 secunde ochii intorsi in foaia altuia si apoi sa te uiti la test/profesor sau ceasul de pe perete daca te-ai uitat intr-o parte).De la colegul de banca sau din fata e cel mai usor, daca se ce a scris si stii ca e destept poti copia tot(dar sa nu faci chiar la fel la fel, mai schimbi si tu niste cuvinte. Imprietenestete cu cei care stii ca sunt desteptii clasei(dar stii ca le si dau prietenilor la teste sau in fata clasei, nu din aia care stii cas destepti si sunt destepti doar pentru ei)nu conteaza daca sunt langa tine la banca sau nu, la teste de obicei va muta.Eu lipsisem cateva zile si inainte sa inceapa prima ora aud de la ceilalti ca avem test si eu nu stiam nimic.Mi-a dat o fata sa copiez care era in aceeasi banca de pe celalalt rand si am luat 9, 70laughing.Cu foile la care ai copiute e ff riscant, daca te prinde ai sanse cu 50% mai multe sa-ti dea 2... daca te uiti la altul primele dati iti va zice ceva de genul''X, uitate in foaia ta''. Apropo, aproape toti profesorii te vad copiind dar daca nu o faci cu nesimtire te mai lasa sa iei cate ceva. daca o faci cu nesimtire avertismentul de mai sus si apoi daca continui tot asa 2laughing.

| Spoiled a răspuns:

Daca va anunta testul cu o zi inainte, scrii pe spatele foii de test cat mai multe raspunsuri, cu creionul si sa fie vizibile doar pentru tine.
Sau asezi caietul sub tine pe scaun si cand nimeni nu-i atent arunci cate-o privire.
Poti sa scrii cate ceva si pe penar, nimeni nu o sa te banuiasca, or sa creada ca iti cauti guma tongue
O metoda folosita de mine si prietena mea era sa ne scriem toate raspunsurile pe o foaie pe care o bagam intr-un penar, apoi o dadeam discret la cei mai apropiati de noi. Daca ne prindea ziceam ca X si-a uitat penarul la mine si tocmai i-l dadeam tongue Nu uita sa pui foaia aceea inaintea celei de test, sa nu cumva sa ti-o vada...
Pe mine astea m-au ajutat. Sper sa-ti mearga si tie cu ele.