| Aero_2277 a întrebat:

Ce muzica ascultati voi de obicei?
Da-ti exemple de artisti.

Incep eu,
Clasica, Rock, Pop... Opera
Vivaldi, Bizet, Brahms, Wagner, Motzart, Ludwig van B.,
Metallica doar cateva melodii poate celel mai frumoase sunt baladele rock
Nothing Else Metters, The Day THat Never Comes, Unforgiven 1, 2.
Vangelis, Muse-Supermassive Black Hole,
Sarah Brightmann, Pavarotti, Domingo, Careras, Boceli.
Michael Jackson, Jordin Sparks,
si cateodata Kesha-Toik Tok si Edward Maya-This Is My Life

4 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Dance, R&B, house, pop etc.

| Alex >D a răspuns:

Ascult rock, de unde agreez multe subgenuri.
Sa nu impart pe genuri o iau pe perioade :
'60 - The Beatles, The Doors, The Velvet Underground, Jimmy Hendrix
'70 - Led Zeppelin, Queen, Aerosmith, Deep Purple, Pink Floyd, KISS,
'80 - Whitesnake, Bon Jovi, Guns N Roses, Def Leppard, Skid Row, Journey, Steelheart, TNT, Metallica, Poison, Stryper, Wasp, Megadeth, Helloween, Warrant, Motley Crue, Cinderella, Annihilator, Pantera, Black Sabbath ( perioada 87-90 imi place cel mai mult d-aia am trecut aici ), Dio, Metal Church, Gamma Ray, Vinnie Vincent Invasion, Sheriff, Alice Cooper, Judas Priest etc
'90 - Nirvana, Alice in Chains, Gotthard, Stratovarius, Slaughter, Mr.Big, Warrant, Alias etc... si multe altele happy

| BRG a răspuns:

De obicei muzică veche, muzica anilor 80

| rsn13 a răspuns:

Ascult orice mai putin: manele, populara, clasica.