| f a întrebat:

Ce note ati luat la evaluarea nationala? Eu am luat 9, 20 la romana si 10 la mate si ma bate gandul sa fac contestatie la romana. Voi in ce situatie va aflati?

8 răspunsuri:
| bby a răspuns:

Bravo love struck Si succes in continuare kiss Eu am luan 9, 05 la romana si 8, 20 la matematica love struck m-am cam derutat la mate cu subiectul al 3-lea laughing

| f explică:

@ GreenEyes, pentru mine conteaza profilul la care ma duc. Nu sunt in masura sa te judec, dar pentru mine conteaza foarte mult ce drum aleg in momentul asta. Eu optez pentru cel mai bun profil de la cel mai bun liceu pentru ca sunt in stare sa tin fata provocarilor care ma asteapta acolo. Fac contestatie nu pentru ca sunt rasfatata sau pentru ca nu vreau sa recunosc ca am gresit, ci pentru ca stiu ca am facut mai mult de atat. Tu mi-ai spus robot, nu ma supar, dar as prefera sa-mi spui "copil mai inteligent decat mine".

| marcela290 a răspuns:

9.60 la romana si 9 85 la matematica

| c8ilcopac a răspuns:

10 la mate, 9.70 romanahappy

| PuMa2011 a răspuns:

De unde ai aflat rezultatele sau afisat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat 9.70 la Mate pentru că am greşit la ultimul punct şi la Română mi`e şi ruşine să zic.E diferenţa de un punct între ele.Am calculat împreună cu profesoara mea şi de la exerciţii să zicem că îmi lua 50 de sutimi, dar restul de 80 de unde le-au scos? mi-am verificat ortografia şi puntuaţia şi nu mi se pare că am greşit, nu înţeleg de ce e aşa de mare la Mate şi aşa de mică la Română, eu care întotdeauna le-am avut mai bine cu Româna.Aş vrea să fac contestaţie dar se trimit la inspectoratul judeţean la Vaslui şi ştiu şi eu cum se corectează la contestaţii, dacă îmi scade mai mult?
Cum zicea şi tata, în viaţă mai trebuie să dau cu capu`[Nu corectez cacofonia] şi de aşa ceva.
Baftă`!

| Alex892 a răspuns:

93 pct la mate si 80 pct la romana(niciodata nu mi-a placut romana)

| GreenEyes_3491 a răspuns:

Bai. voi nu sunteti normali laughing Eu cand am avut testele acum ceva ani am luat 10 la mate si 5.5 la romana, si 10 la geografie, nu ma plang. nu conteaza ce liceu faci, pentru ca la bac voi lua 9-10 la mate sigur, si la romana daca citesc ceva nu ca in generala cand nu imi faceam temele cu anii, tot scot un 8...

Fratilor la ce va trebuie contestatie, sunteti din aia obsedati de note mari ( ROBOTI )

Frate ai luat un 10 la mate acum daca iei 9 incepi sa plangi? Bateti-va joc de scoala, ca si ea isi bate joc de voi in ROMANIA.