| Daria a întrebat:

Ce o sa faceti vara asta, dupa masa cand e prea cald ca sa iesiti afara?happyEu o sa ies dimineata si seara afara, dar cand stau in casa ce pot face? Vreau sa fie niste activitati mai interesante, nu citit, calculator, sau altele de genul asta.De obicei citesc, fac canto si ma uit la seriale; alte idei mai aveti?happy

Răspuns Câştigător
| adrianarp a răspuns:

1.Faci poze
2.Dai o petrecere
3.Canti
4.Dansezi
5.Scrii un roman, o poveste etc.
6.Alcatuiesti poezii
7.Inveti sa canti la un instrument
8.Citesti
9.Desenezi
10.Te plimbi
11. Faci prajituri, checuri, tort etc.
12.Inveti sa faci ceva nou:o lucrare brodata, crosetata, impletita etc.
13.Incepi sa-ti renovezi camera,cat de cat,atita cit iti sta tie in puteri, adica schimbi cate ceva din mobila, atirni cate ceva pe pereti etc.
14.Pleci in vizita la rude:de ex bunici.
15.O ajuti pe mama la treburi.
16.Vizionezi filme, seriale.
17.Inveti o limba straina, sau perfectionezi o alta pe care o cunosti
18.Practici vreun sport

3 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Nu ai o prietena, sa te intalnesti cu ea, sa faceti ceva impreuna, sa mergeti la un strand, sa va plimbati intr-un parc unde este umbra, si multe alte activitati, sunt o gramada, nu-ti irosi timpul plictisindu-te.

| Roshketz a răspuns:

De ce nu cauti un loc.in care poti fi utila, la umbra si racoare, timpul trece mai repede, nu te plictisesti, nu faci insolatie si nici nu stai efectiv.acasa. Iti recomand un centru de copii cu probleme, care cu siguranta activeaza si pe timp de vara. Sau un centru de voluntariat sau. orice. Sau, daca vrei sa stai in casa, poti impleti bratari din ate, poti face obiecte din materiale reciclabile (gen o rama foto dintr-o cutie de bomboane de ciocolata, un cosulet... orice iti vine in minte), poti desena, dansa, face miscare etc etc etc. Sunt 1000 de moduri prin care sa uiti sensul cuvantului plictiseala sau monotonie. Spor si vacanta placuta!

| Bezea a răspuns:

Iti chemi prietenul si va distrati.