| dendendenis a întrebat:

Ce parere aveti? Am media de admietere la liceu 8.05 si la liceul la care vreau sa ma duc eu media ultimului admis de anul trecut a fost 7.79. Credeti ca o sa intru?

1 răspuns:
| dectave a răspuns:

E posibil sa intri, dar nu te lua neaparat dupa mediile trecute. S-a intamplat sa se intre intr-un an cu 9, in altul s-a intrat si cu 7. Trece pe lista toate locurile, in ordinea preferintelor si poate vei fi repartizat acolo. Trece cat mai multe, dupa ce ramai fara locuri in care vrei sa intri, pune si altele neplacute, in caz ca nu reusesti unde vrei. Ideea e sa nu ramai pe langa, pentru a te putea transfera unde vrei si sa nu ratezi anul.