| Dana2103 a întrebat:

Ce parere aveti daca toti liceenii ar face liceu cu frecventa redusa? Nu doar acum pe pandemie,ci in general,ca tot nu le place prea mult sa faca prezenta
Tin sa mentionez ca liceu cu frecventa redusa exista deja.
Ar avea mai mult timp liber,s ar si putea angaja daca ar dori, sunt multi care o fac deja in paralel(de la 16 ani).
Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zis sa facem si facultati la fel.
sa iti scoata apendicele jumate de medic

| aneliram a răspuns:

Cu frecvență fară frecvență, important este ca elevul sa rămână cu ceva în minte. Decât prezent la scoala si cu mintea-n alta parte, mai bine acasă dar să învețe.

| ceafostodata a răspuns:

In zilele noastre mulți considera ca școală nu ii ajuta cu nimic, ca ei sunt Einstein de 2020 și știu ei mai multe decât oricine. Ar fi mai bine, măcar acum nu mai stau toți sa se plângă ca trebuie sa meargă la școală, ei o sa aibă de pierdut.