| Neinteleasa a întrebat:

Ce parere aveti de asta? ar fi bine ca nedarea de funde sa fie sanctiionata? aica vreau sa spun unii se chinuie sa raspunda bina si unii utilizatori nu dau rasplata funda ar fi buna o astfel de regula?

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Ar fii foarte buna o astfel de regula. Asa cum ar fi foarte bine daca ar fi banati cei care pun intrebari fara sa astepte un raspuns la ele sau doar ca sa rada de alti utilizatori.Sau cei care promit funda si nu o mai acorda dupa ce primesc raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord. Nimeni nu trebuie sa spuna multumesc fortat. Eu nu dau funde decat foarte rar, ca sa valorific astfel fiecare raspuns dat, cand nu pot determina care e cel mai bun. E ca si cand pe strada am fi obligati sa dam bani cersetorilor doar pentru ca se chinuie sa cerseasca, stau in frig sau caldura etc. Nu zic ca toti sunt cersetori, doar am facut o comparatie. Nu iti place, nu vrei, nu te obliga nimeni sa dai funda, asa cum nimeni nu te-a pus sa iti dai osteneala sa raspunzi ca sa primesti o recompensa. In plus, e un spatiu virtual, ce conteaza asa mult fundele astea pentru voi care nu ajuta cu nimic in realitate? Toti luam funde daca avem un anumit numar de raspunsuri, e inevitabil!