| Debb. a întrebat:

Ce parere aveti de cartea "Baiatul cu pijamale in dungi" deJohn Boyne.

Răspuns Câştigător
| fatablonda a răspuns:

Pf e super eu nu am citit cartea, insa am vazut filmul si am ramas placut impresionata.happyhappyasa ca spor la citit sau vizionat se merita pusii

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am citit cartea... dar cred ca o sa o caut. Am vazut in schimb filmul si m-i s-a parut fain... Cu toate ca nu imi prea plac povestile cu evrei and stuff... De fapt cu istorie in general.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am citit cartea...dar cred ca o sa o caut. Am vazut in schimb filmul si m-i s-a parut fain... Cu toate ca nu imi prea plac povestile cu evrei and stuff... De fapt cu istorie in general..

| danutzzz1992 a răspuns:

Cred ca nu multi au auzit de aceasta carte personal mie mi-a placut in ciuda faptului ca nu prea imi place povestile germane, filme si tot ce tine de Germania!

| Roxata a răspuns:

Nu am citit cartea..insa banuiesc (dupa titlu) ca este vorba despre un baiat ajuns la inchisoare`...

| Equilibrum a răspuns:

Cartea nu am citit-o. In schimb am vazut filmul, cu clasa la ora de Istorie a Evreilor. happy Mi s-a parut unul foarte profund. Am ramas socata de final, insa acesta a fost tristul si purul adevar.

| Iminactivelol a răspuns:

Eu am citit cartea, e buna dar se termina aiurea, cred eu, nu am vazut filmul.