| lolly_3072 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele copilaroase sau sensibile? sau in general oamenii copilarosi?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suntem inca copii indiferent de varsta, si daca uneori folosim acest argument in exces lumea din jur ia chestia asta ca pe ceva imatur.pentru ca esti copil inseamna pentru ei ca nu poti gandi ca un om mare.depinde de viata si de condiitle impuse de ea, te maturizezi prea repede si nu ai timp sa fi copil pentru ca vezi altfel lucrurile, dar daca ai o viata normala esti copil in fiecare zi doar pentru simplu fapt ca iti place viata. cei sensibili apreciaza copilaria mult mai mult si plang dupa ea si incearca sa fie cum au fost sau sunt copii involuntar.altii privesc totul cu indiferenta.noi suntem oameni si asta e singura explicatie.cand esti om esti sensibil in diferite feluri si nu cred ca exista cineva caruia sa nu ii fie dor de copilaria lui. daca vrem sa fim copii trebuie sa ne manifestam asa cu prietenii nostri si nu cu pers care ne cons niste retardati.sensibil nu poti sa incetezi sa nu mai pentru ca asta ar in semna sa fi fals.deci totul depinde de tine si de curajul pe care il ai ca sa iti exteriorizezi sentimentele.happy

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O parere buna.Am o prietena care desi a depasit de mult varsta copilariei inca se mai comporta copilareste.Si nu am cum sa ma supar pe ea cand o vad ca se uita cu ochii aia mari e copil (ne)vinovat la minelaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde laughing
Si eu sunt copilaroasahee heelove struck Dar nu exagerat laughing

| Victoria a răspuns:

E bine sa fii copilaros, dar sa stii sa te comporti cu seriozitate atunci cand este cazul. Sensibil nu este bine sa fii, esti ranit prea usor de ceilalti. Nu este cazul, desigur, sa fii insensibil si sa nu tii cont de parerea nimanui, dar nici sa te lasi influentat de persoane care nu-ti vor binele.

| yanny`s a răspuns:

Pai depinde de situatie. uneori e bine sa pastrezi acel ceva din copilul de altadata...

| Paris a răspuns:

"Copilaros" si "sensibil" sunt 2 lucruri ft diferite. Nu am o parere foarte bine conturata, ma enerveaza sa vad fete in toata firea prostindu-se sau vorbind ca o copila de 3 ani. ce-i drept, si eu mai fac asta, insa atunci cand sunt in intimitatea casei, cand sunt cu ai mei, cu fratele cu iubitul. cu alte cuvinte, sunt copilaroase cu cine imi permit.

| StilSanatos a răspuns:

Si eu sunt asa uneori si chiar daca incerc sa fiu altfel adica mai matura, sunt de fapt dar imi place sa-mi treaesc viata, o parere buna in general

| thegreenalien a răspuns:

Sunt una dintre ele. Deci mie mi se pare ca sunt ok si ca te distrezi bine cu o persoana de genul acesta, dar nu pot sa zic nimic ca s-ar putea sa ma orbeasca subiectivitatea whistling... daca esti asa nu te schimbawinking e ok sa fi tu parerea celorlalti nu prea conteaza happy

| xoBridgetXO a răspuns:

Pey, crede-ma si eu am prieteni din astia si unii sunt de treba iar altii nu poti sa te intelegi deloc cu ei. Firar! X-(. Si eu sunt copilaroasa dar cand imi zice cineva sa termin. termin, chiar daca nu s-a mai intmplat pana acum. Hehehe` laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate au o limita. Poți sa fi copilăros sau sensibil dar când e vorba de chestii serioasa sa te porți ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea era adresata baietilor?hee hee si ce parere sa am despre acele fete.mmm, greu de zis. Le accept atat timp cat stiu sa fac diferenta dintre gluma si realitate(oricum eu sunt foarte copilaroasa pentru varsta mea, dar am caracterizat modul cum ma accepta prietenii).