| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele sensibile? Sensibilitatea o considerati calitate sau defect? big grin

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Trebuie sa fie o masura in toate. Adica, nici mimoza, nici bolovan.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Exista o limita pentru orice, se ajunge usor de la calitate la defect si n-am spus de la defect la calitate pentru ca ce e mult strica, nu?

E interesanta o fata sensibila, dar nu prea sensibila.

| LoveSleep a răspuns:

Presimt că la tine e defect.

| WaterDrop a răspuns:

Calitate atata timp cat persoana de langa ea nu incearca sa profite de ea, desi asta se intampla in 90 % din cazuri.Defect in restul situatiilor, oricare ar fi ele.

| Deaad a răspuns:

Defect.

| Divy a răspuns:

Cum ce e prea mult strică.
Există o măsură, e bine să fi sensibil și da e o calitate, dar a fi sensibil la orice lucru e cam exagerat.
Atâta timp cât sensibilitatea nu e un blocaj ce te ține atașată de ceva sau cineva e o calitate.

| ubox7007 a răspuns:

Nu prea agreez fetele sensibile, imi plac persoanele normale. Sensibilitatea, evident este un defect, fiindca raspunzi emotional impulsurilor din exterior, e mai mult mai calitativ sa raspunzi rational.

| Ritsuko a răspuns:

Este o calitate atata timp cat nu exagereaza. Pe langa sensibilitate o fata trebuie sa fie puternica, pentru ca se va lovi de destule.