| Anomim2025 a întrebat:

Ce părere aveți de oamenii care au reușit să scape de datorii câștigând din pariuri sportive?

Răspuns Câştigător
| Mărăcineee a răspuns:

Un cutit cu 2 taisuri. Ceva instabil pe scurt. Pe termen scurt, adica doar pentru plata datoriilor, il poti numi noroc. Dar continuand, sunt sanse mici sa mai castigi si poti sa te alegi cu datorii mai mari. Personal, mi se pare o prostie sa faci asa ceva.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si apoi iar in alte datorii? asta e un ciclu vicios parerea mea, azi castigi maine pierzi totul

| OldSoul a răspuns:

De ce tind sa cred ca pentru fiecare persoana care a scapat de datorii prin astfel de modalitati alte zece persoane si-au facut datorii?
Jocurile de noroc sunt facute sa iesi in pierdere.
Acum desigur, poate azi pierzi o suma nesemnificativa, maine tot, a-3-a zi scoti putin profit, dupa mai pierzi 5 zile, dupa iar mai amortizezi din pierdere si ai impresia ca ai castigat, dar daca stai sa aduni cel mai adesea iesi in pierdere.
Acum desigur, poate persoana in cauza e norocoasa, dar si norocul ala nu-l ai la nesfarsit.
Castigi odata, ar fi bine sa te retragi, de multe ori castigi si condus de gandirea "deja sunt pe profit, in cel mai rau caz plec cu cat am venit" incepi sa pierzi profitul, apar regretele, vezi ca deja esti in pierdere, recurgi la masuri disperate in incercarea de a salva ce ai pierdut.

Concluzia, pe scurt, sunt norocosi.

| peperonies a răspuns:

Ma intereseaza mai mult soarta focilor polare decat oamenii care au reusit sa scape de datorii castigand din pariuri sportive.