| Derkes a întrebat:

Ce parere aveti despre adolescentii introvertiti si singuratici?

8 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Dar e ceva de rau? Pana la urma toata lumea are dreptul sa faca ce vrea. Tie probabil, tipul asta de persoane ti se pare unul ciudat, nu? Si care cu greu sau chiar deloc nu-l poti intelege. Ei bine, nu este asa.
Parerea mea persoana despre acest gen de oameni, este una buna. Eu nu-i consider ciudati deoarece stiu ca sunt oameni sanatosi la minte si care au un motiv foarte bun pentru felul in care sunt ei. Daca esti singuratic, asta nu inseamna ca ai probleme de socializare (cum cred majoritatea). Problema la singuratici nu este ca ei evita socialitatea... ba din potriva, socialitatea ii evita pe ei. (daca esti un om mai destept, atunci o sa iti dai seama ce am scris in ultima propozitie)

| Clorox a răspuns:

Sunt neutru, de ce as avea ceva cu ei?

| FaraNume1245 a răspuns:

"Nu sunt singur, sunt un lup, singuri sunt aia de-afara"

| Cris988 a răspuns:

Nu una foarte bună. De multe ori sunt tintele glumelor altora mai îndrăzneți, nu prea își spun părerea de teamă să nu fie judecați, iar mulți consideră că se cred cu nasul pe sus...Cred ca trebuie un echilibru.