| Insurgent a întrebat:

Ce parere aveti despre adolescentii lipsiti de sub control din ziua de azi, dar despre cei f cuminti care ii asculta pe parinti mereu laughing?

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nici cei iesiti de sub control nu ajung totdeauna rau, asa cum nici cei ascultatori nu ajung totdeauna bine.Asa incat as zice ca fiecare are destinul sau, Dar cu siguranta cei din prima categorie sufera mai mult in timp ce cei din a doua sunt scutiti de multe neplaceri fiindca experienta traita si impartasita a parintilor poate servi de lectie. Dar totdeauna vor fi adolescenti rebeli, dispusi sa-si asume riscuri si sa invete din propria lor experienta.Personal, apreciez ambele categorii cu conditia ca fiecare adolescent sa inteleaga si sa -si asume responsabilitatea faptelor sale.

| Mariaa20 a răspuns:

Cei lipsiti de sub control inseamna ca si-au facut o viata a lor.mai ciudata.
cei care sunt f cuminti si ei la fel.
adica nu trebuie sa fi amandouaa.
trenuie sa fi putin din ambelee.adica sa te controlezi.si sa ai grija ce facii.
daca este un copil cuminte si isi asculta parintii ceilalti din jurul lui isi bat joc de el.
altu care este tampit.iesit de sub control tot asaa.rad de el.
si daca esti normal.nu rade nimeni de tinehappy.

| iauru a răspuns:

Ii prefer pe cei intre

| Agradável a răspuns:

Ma sa stii ca am o parere destul de buna, uneoritongue

Astea iti zic sigur ca o sa faca ceva in viata, parintii ii invata tot ce este bine sa faca si cel mai bun prieten si cel care o sa-ti dea sfaturi bune mereu si o sa aiba girja de tine este cu siguranta "mama sau tata"

tongue

Ii prefer pe ce intre tongue nici prea rebeli nici prea ascultatori

| Anemona a răspuns:

Cred ca ambele exemple sunt exagerate. Cei scapati de sub control parerea mea au mai multe sanse sa ajunga pe cai gresite in viata iar ceilalti mi se par prea robotilaughing AAdica sa fim seriosi... cuvantul adolescent inseamna '' rebeli, aventura, exploraat;'' in niciun caz o leguma in viatalaughingIdeala ar fi o relatie de prietenie cu parintii acolo unde se poate