| CarmenAndrada a întrebat:

Ce parere aveti despre aparatele dentare?

10 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sunt utile si fac un lucru foarte bun.eu zic ca merita sa porti asa ceva o vreme pentru a avea dinti frumosi si drepti.desigur...aspectul lor nu este chiar unul dragut, dar merita sacrificiul.cum se spune, trebuie sa suferi pentru frumusete.

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai as putea spune ca am o parere destul de buna despre el, te ajuta sa ai o dantura frumoasa in timp.Am purtat si eu aparat dentar 5 ani si acum o dantura frumoasa, deci sunt foarte bune si chiar daca ti se pare cam greu cu ele la inceput o sa vezi ca la sfarsit o sa fi multimit de rezultat

| deea89 a răspuns:

Eu am purtat aparat in jur de 4-5 ani.a fost nasol la inceput cu toate durerile si nu puteam sa mananc orice ca ma deranja dantura, dar cu timpul a trecut.se merita fiecare banut si timpul acordat ca este foarte eficienta, no comment, nota 10!

| CandyTetris a răspuns:

Mi se par super dragute daca stii cum sa le pui in valoare.big grin

| helpu a răspuns:

A avut si o colega de`a mea aparat dentar. Cand am vazut-o cu el.am inceput sa rad. L`a purtat 2 ani. Iar dupa ce l-a dar jos avea dintii perfecti. Daca ai probleme cu dintiipoti sa iti pui aparat. Costa cam mult...dar meritahappy Nu conteaza ce zic ceilalti.or sa se obisnuiasca cu el tongue

| Viviannnnnna a răspuns:

Eu am avut pana acum doua.
sa nu iti pui mobil (sa il scoti sa il pui )
este cea mai mare porcarie.mie nu mi-a indreptat dintiihee hee
iar acum trebuie sa imi pun fix love struck
care e mult mai folositor straight face nici nu se compara cu cel mobil.
da trebuie sa imi pice o masea laughing))

| Viviannnnnna a răspuns:

Si ai grija la cine il pui happy.

| xD_9502 a răspuns:

Eu am aparat love struck prima data cand mi l'am pus mi s-a parut oribil. Dar e chiar dragut happy toti prietenii mi'l adoralove struck

| Alexaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Paithinking desptul de bunabig grin
,,, folositoare
si daca te referi ca daca portii aparat te vor evita sau "batjocorii|" colegi/prietenii...sa stii ca nu e asa...am vazut ca sunt unii copii care poarta aparat dentar si au o multime de prieteniismug
smug

| PaulNdr a răspuns:

Sunt dragute fetele cu aparat dentar happy