| zuzuliana a întrebat:

Ce parere aveti despre aparatele foto digital canon, are cineva canon A480 cum face pozele? sau ce parere aveti despre nikon? care este mai bun nikon sau canon...sau daca voi aveti un model din acestae doua. spuneti-mi care, daca sunteti multumiti de el

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu am un nikon s52 de 9 MP si sunt destul de multumita de el. Culorile sunt placute. Dar aparatele astea compacte sunt pentru albume de familie, in general, pentru poze care se tin in album, in calculator, etc. Daca vrei poze profesionale, trebuie sa ai si aparat profesional gen binecunoscutul nikon d40. http://images.google.ro/......tp?/images Si canonurile sunt bune, acum depinde ce vrei sa faci cu un aparat. Eu as opta pentru Nikon, imi place mai mult, dar acum tu decizi. Cauta pe net cum fac fiecare poze si compari si vezi care ti se pare mai bun. Bafta.

| DrViorel a răspuns:

Canon A480, sunt multumit de el, adica eu am 3 aparate, dar pe Canon il iau in excursi, si sunt multumit de el, chiar si pe timp de noapte, ploua, ninge, are si claritate ii si rezistent, chiar indeajuns incat sa ma uimeasca... Eu zic ca merita, acum tu vezi ofertele si etc.

| zuzuliana explică:

Mentionati va rog si modelul fostru de aparat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
am un a480 din vara 2009, l-am folosit pentru concediu, vream doar un aparat simplu si bun, dar s-a dovedit a fi un adevarat aparat foto, cu functei de filmare la o calitate foarte buna. Sunt foarte multumit. Cel mai bun raport performante pret de pe piata. Ti-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu spun ca Canon este mai bun din cauza ca pozele ies mai clare...este si mai busi am.am si Nikon dar acela e multi bani am dat 13 milioane pe el si e putin rau la poza

eu zic Canon