| 23927 a întrebat:

Ce parere aveti despre cantecul si adevarul:
Hristos a inviat din morti cu moartea pe moarte calcand si celor din morminte viata daruindule.
Dupa ce mi-am dat seama mai bine. "celor din morminte viata daruindule" oare poate fi si o apocalips ca aceasta? Oare se poate? V-a astept parerile... Sa nu m-a credeti nebun sau asa ceva big grin.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Păi da. Până la moartea lui Isus toți cei care nu ajungeau în Iad se duceau în limb, eu așa am învățat. Sunt catolică. După ce Isus a învians moartea înviind, toate sufletele care erau în limb au ajuns în cer. Până atunci nu puteau accede la cer. Sper că ai înțeles.