| sinziana1 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Jane Eyre scrisa de Charlotte Bronte? ce va placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cartea mea preferata. am citit-o si am vazut filmul de nu stiu cite ori si sincer nu-mi vine sa ma mai apuc de alta carte pentru ca nu stiu daca o sa ma tina legata ca aceasta. mi-au placut toate fazele prin care a trecut jane si mi-am dat seama ca anduranta si munca te fac mai puternic iar nevoia continua de provocari te fac sa simti ca traiesti. mi-a placut mult si convingerea ei de a nu se transforma intr-o amanta care pina la urma va fi desconsiderata in ciuda promisiunilor ca acest lucru nu se va intimpla. ar fi multe de spus. si varianta aceea de film cu toby stevens este exceptionala. acest actor a fost singurul care s-a apropiat cel mai mult de personajul,, domnul rochester,,(am vazut toate variantele). in fine este o carte din care ai multe de invatat.

6 răspunsuri:
| Kate21 a răspuns:

Nu am terminat-o dar cel mai mult mi-a placut cand era mica inainte sa mearga la scoala aia

| Natassha a răspuns:

Ce parere?
Mmmm...
Este o carte foarte frumoasa, este superba, o carte pentru care chiar merita sa stai o noapte treaza, pana pe la 4 dimineata, sa simti ca somnul, din fericire pentru mine, flirteaza cu luna, pe afara, iar eu stau, prinsa in panza lipicioasa, fermecata, a vietii asezate pe hartie, a personajului principal, Jane Eyre.
O carte superba.

| тєqυιℓα a răspuns:

Extraordinara cartea.De asemenea,cartea mea preferata.
Cateodata intra mama in camera si era surprinsa,vazand ca eu inca mai citesc,e pur si simplu magnifica.
Putin trista, dar perfecta, e o alegere super.
Ma gandesc sa vad si filmul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superba ar trebui sa o termini nu te va dezamagi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat intamplator in posesia cartii si inca de la primele foi m-a impresionat, am citit-o pe nerasuflate, asteptand cu nerabdare sa vad ce se intampla, mai ales de la capitolul doi. E o carte magnifica. O dragoste adevarata. Astept cu nerabdare sa vad si ecranizarea cartii. O recomand cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-a impresionat enorm cartea.Este cartea mea favorita. Cartea demonstreaza cat de puterncia poate fi o fata, o femeie, si cat de puternic poate iubi. O femeie poate fi frumoasa nu doar fizic, ci si psihic, si Jane a demonstrao din plin.