| troleibuz a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care fac conturi false pentru a premia raspunsuri date de ei de pe contul principal?

https://www.tpu.ro/utilizator/abxflx/intrebari/

Acest cont este nou. Are 7 intrebari. Toate intrebarile l-au premiat pe CookieDog.

https://www.tpu.ro/utilizator/ablpsn

Acest cont la fel. 8 intrebari. Toate l-au premiat pe CookieDog.

https://www.tpu.ro/utilizator/aawiyc/intrebari/

21 de intrebari. Toate l-au premiat pe CookieDog.

Credeti in coincidente?

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Atunci lasă-l.Simplu.

| troleibuz explică (pentru troleibuz):

Nu vreau sa ii iau bucuria. Dar mi se pare foarte nesimtit sa-mi vorbeasca mie despre regulament cand nu il incalc cu nimic in timp ce el face din astea

| EntertainYou a răspuns (pentru troleibuz):

"Dar mi se pare foarte nesimtit sa-mi vorbeasca mie despre regulament" - ho, ho, ho, cati din astia mi-au aratat ei mie stiind sa linga corespunzator admina din perioada 2017-2018. Cand era o tipa Camelia n-avea nicio treaba ca tu aveai dreptate. Erau unii care aveau priza directa la ea. Era suficient doar sa zica ca tu aveai inainte contul X, Y, fara nicio verificare/corelare, te suspendau si asa, n-aveai nici macar IP la fel. Daca cineva zicea ca tu esti urat si rau, asa trebuia sa fie. Daca te raporta atunci era suficient. Nu conteaza ca erau ei niste janghine de useri si ca tu te aparai cu dovezi. Cate abuzuri nu se faceau atunci era caz de tribunal. De altfel, i-am si amenintat cu asta. Dupa aia au scos-o pe tipa aia de la Contact/administratie.

| troleibuz explică (pentru EntertainYou):

Povestea cineva ca aproape o agatase pe acea Camelia prin e-mailuri. Nu parea credibil.

| Drimmero a răspuns:

O intreaga adunatura de nebuni site-ul asta, dar totusi, viata sociala pe cand?

| troleibuz explică (pentru Drimmero):

Ce cauti aici atunci?

| Emma30555 a răspuns:

De ce ar face cineva asta? Adică cred ca e posibil dar oamenii ăștia înseamnă că nu au ce face și trăiesc în lumea lor. Un cont fals care își da singur fundita, e tot fals, deci care e satisfacția celui ce face asta!?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu esti cel normal? toti suntem buni de internet nu doar uni, sa nu facem discriminare si asa e la moda sa fim political correct

| RAY a răspuns:

Asta sa verifice admina, ea sa se pronunte

| troleibuz explică (pentru RAY):

Nu este deloc normal. Imi zice ca sunt bolnav mintal fara sa vina cu argumente. Imi zice ca nu am viata sociala cand el sta pe cateva chaturi discord toata ziua.

| Mosotti a răspuns:

Am o parere proasta despre clonagii, este absolut zero sens sa faca cineva o clona, vrei sa zici ceva zi de la userul curent.
Clonele se fac doar in razboi, de exemplu a abuzat un moderator, nu s-a facut dreptate si vrei sa-i dai in cap, acolo da, ca e normal sau nu, asta e altceva. Dar acolo omu zice cine este, nu se ascunde.

Fara dovezi nu se poate spune ca cineva este clona, nu conteaza stilul, avatarul si altele, avatarul se poate lua unu de la altul, sau de pe alt forum.
Nu conteaza ca a fost premiat de 50 ori cineva, daca raspunde bine, poate fi premiat si de 70 ori si acei 70 de initiatori de intrebari considera asta. Exista oameni care dau raspunsuri bune ce se pot generaliza, acolo se iau premieri.
Adica unde treaba e obiectiva, nu subiectiva, adica unde nu pot fi 4 pareri corecte ci doar una singura.

E complicat sa iti dai seama care e clona sau nu. De aia moderatorii nu suspenda pe banuieli in general.
Pedepsele merg pe concret, insulte, injuraturi, misto-uri mai agresive.