| 이벨 a întrebat:

Ce parere aveti despre chiulitul de la ore? Chiar e nevoie sa te iei dupa ceilalti doar pentru a arata bine in ochii lor? Voi de ce chiuliti (daca chiuliti)?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îți place efectul de turmă, nu ai decât să pierzi lecțiile.
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Desi multi spun ca degeaba esti tu mare silitor si de treaba daca nu chiulesti macar o data pe saptamana, parerea mea nu e una tocmai buna! Unii chiulesc pentru ca nu si-au invatat, insa de unde stiu ca o sa ii asculte, altii pentru ca vor sa se dea mari... Mi se pare o prostie, ori te duci la scoala sa stai la ore si sa inveti, ori stai acasa si faci ce vrei!

| ana2205 a răspuns:

Nu spun ca chulitul este un lucru bun dar uneori mai bine sa am o apsenta decat un 3.

| emy a răspuns:

Normal ca nu e bine sa chiulesti. daca mergi la scoala, mergi pentru binele tau, ca sa inveti, sa nu fii chiar paralel cu toate. Sunt copii care ar vrea sa invete si nu au posibilitatea asta. In plus, unde scrie ca trebuie sa te iei dupa ceilalti, ca sa arati bine in ochii lor? Fiecare gandeste si procedeaza asa cum considera el ca trebuie, nu cum procedeaza altii. Tu mergi pe drumul tau, fa ceea ce crezi ca e bine, iar daca ceilalti te critica, lasa-i sa vorbeasca! Pana la urma, iti vor da pace!

| YumiSukinanda a răspuns:

E foarte rau sa chiulesti si oricum de ce ai face asta? fara niciun rost, copilul (adolescentul) trebuie sa mearga obligatoriu la scoala decat sa chiuleasca la baruri sa fumeze.ei ce sa zic.e mult mai bine sa mergi la scoala parerea mea este aici ca este foarte rau sa chiulesti! sunt contra chiulitului!