| 1UnuOarecare1 a întrebat:

Ce părere aveți despre Colegiul Național Mihai Viteazul din București?

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Este un colegiu destul e bun cu profesori cat de cat intelegatori si cu un colectiv agreabil

| Andreea23r a răspuns:

Răspund destul de târziu rolling on the floor
Din câte am auzit, unii profesori au și alte activități în timpul orelor de școală (concursuri și alte d-astea) și nu mai ajung la ore => nu-ți mai predau absolut tot. Având medie foarte mare, consideră că poți să-ți predai singur și ei nu se mai obosesc să o facă. Am auzit multe cazuri în care elevii au avut nevoie de meditații încă din clasa a 9-a, ceea ce chiar nu mi se pare okay. Pe de altă parte, colectivul e super tare, liceul este super dotat, iar alți profesori predau chiar bine.
Chiar dacă nu te mai ajută pentru alegerea ordinii opțiunilor acum, măcar să ai o idee despre ce se întâmplă acolo.