| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre discriminare? Sau despre jicnirea copiilor cu probleme?
Este bine ca ei sunt exclusi si diferentiati de ceiilati copii. Sunteti de acord ca ei sa fie mereu marginalizati? si jigniti?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Nu sunt de acord, am inima. Puteam sa fiu eu in locul lor, viata e plina de surprize si nu se stie ce te asteapta dupa colt. Sa arunce cu piatra cel care este curat!

5 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Nu... logik nu dar daca exista institutii speciale pentru acestia ar fi grozav.nu trebuiesc pusi la un loc cu restul fiindca vor aparea jigniri si ale chesii
oricum discriminari sunt pe toate planurile: gen rasa, femeile la volanlaughing, blondele etc
fundita?

| Nameless a răspuns:

Nu-i asa ca ai de facut un referat cu aceasta tema?laughing

| ANoNim_7814 a răspuns:

NO WAY!
oricine are dreptul la o viata normala... cel putin in ceea ce priveste partea sentimentala:X...pentru ca acei copii trebuie incurajati ca vor trece cu bine peste totstraight face
asa zic eu...pana la urma sunt tot oameni indiferent de culoarea pielii; indiferent de nationalitate; indiferebnt de traditii
in lumea asta sunt oameni si oameni...
uita'te in jur
ex celebru: MICHAEL JACKSONstraight face
sunt scarbita de genul asta de oamenistraight face

| valThina a răspuns:

Nu sunt de acord cu discriminarile sau cu alte asemenea.am avut colegi si inca mai am colegi cu probleme. dar noi nu il marginalizam chiar daca are un handicap.
fiecare om/copil are macar un dar de la d`zeu

| STARRINGDiva a răspuns:

Nu am facut nici un referat! Sunt perfect sanatoasa dar am vazut si am uzit despre acesti copii care nu sunt integrati in colectivuri :-(