| SoricelulDero a întrebat:

Ce parere aveti despre faza cu :
Sunt cetatean european si am drepturi!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mi se pare o fraza ok, mi se pare de rahat ca este promovata asa prostesc.
Si ca multi oameni se folosesc de asta pentru a face multe prostii.
Acum mie fraza mi se pare ok, nu alte lucruri, nu prea am eu incredere in sistem, in europa, in guvern, etc, dar: Sunt cetatean european si am dreptul sa am propria mea opinie!

| SoricelulDero explică (pentru MenInShadow):

A aparut la o emisiune pamflet cineva care se ducea la un tip masiv si zice :Sunt cetatean european si am drepturi! Si tipul cel masiv zice si eu am drepturi! (si ii da un pumn cu mana dreapta ) si stanguri (si ii da cu stanga) si am mai multe drepturi (si iar ii da cu dreapta si tot asa ) Ce parere ai laughing Mi s-a parut amuzant pentru ca, cum zici tu, este promovata prostesc.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Da, este adevarat. Avem atatea drepturi, dar nu le accesam. Suntem prea fricosi si asteptam mereu ca altul sa faca ceva, nu noi. Avem atatea legi incalcate, atatea cate putem face, dar nu facem. Pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exprima un adevar, dar reclama aia e de-a dreptul de rahat. Si eu la 16 ani cred ca faceam un scenariu mai bun.