| naviDIabLO a întrebat:

Ce parere aveti despre mamele care abandoneaza copii? Ce simtiti cand vedeti copii amarati?

15 răspunsuri:
| daii a răspuns:

NU sunt mame. Imi e mila de ei si ma gandesc la alte femei care nu pot avea copii si isi doresc din tot sufletul, iar altele pot avea, ii fac, dar ii abandoneaza. Din pacate asta este adevarul...

by daiiwinking

| JeSa a răspuns:

Nu am grai, dar cu certitudine pot afirma ca-s niste mame denaturate. Numai bine, Jessy!

| Aly07 a răspuns:

Poi ca orice alt om ii simt durerea copilului si cruzimea pe care a putut sa o aiba mama respectiva. Noi nu putem sa judekm pe nimeni, soarta va decide happy.

| Paris a răspuns:

Am o repulsie fata de acelea care isi arunca copilul la ghena de gunoi (cum au fost atatea cazuri), fata de cele care ii omoara in primele ore de viata cu propria mana. Dar stau si ma gandesc ca nu stiu ce este mai rau. sa faci un avort sau sa dai sansa unui copil la viata, dar constienta fiind ca nu te poti descurca, il lasi undeva, in speranta ca cineva va avea grija de el. imi doresc sa cred si cred ca aceste mame sufera ingrozitor cand lasa parte din ele la un orfelinat, cand peste ani, se gandesc la copilasul pe care candva l-au abandonat si care implineste 1an, 2, 5, 25. Cred ca este o durere profunda si cred ca sunt motive serioase pentru care o femeie sa faca asa ceva. sad Doamne fereste!

| broscutsaaa a răspuns:

Mame denaturate straight face
Pai de ce draq mai faci copil daca n`ai grija de el? straight face
Doamne... nu inteleg tipul asta de oameni.
Bineinteles, ca mai sunt si cazuri in care mamele n`au destui bani ca sa-i intretina, dar de aceea exista orfelinate!
Femei proaste, care nu stiu ce vor de la viata.
Pe scurt: centuriste.

| alexdop21 a răspuns:

Acele tipuri de mame sunt impropriu spus mame, pentru ca daca iti lasi copilul nu mai esti parintele lui, si daca o iei asa nu mai ai functia de mama sau tata, ceea ce e mai grav este ca atunci cand se trezeste o tanara ca e gravida nu se gandeste cum sa faca sa ii fie bine copilului, ori incearca sa il avorteze, ori il naste si il paraseste ...pentru ca asa e viata, daca incerci sa ii explici ce inseamna contraceptie, te ia peste picior, si mai rau nici nu te asculta... iar cand e bortoasa nu stie ce sa faca sa scape mai repede de fat. E trist dar asa a fost dintodeauna si asa va fi mereu

| Brotacelu a răspuns:

Au avut ghinionu sa il/o nasca o curva...sau de un bou care a profitat de o fata cu o situatie financiara foarte slaba, care nu a mai putut pastra copilul.

P. s: Daca am zis ceva gresit anuntati-ma si pe mine.

| BabyRosse a răspuns:

Imi vine sa plang parca las lua in casa!

| Johnny_3038 a răspuns:

Care îşi abandonează copiii sunt minore, care nu au susţinerea familiei pentru a creşte un copil, sau au mai mulţi copii şi nu mai au situaţia materială de a mai îngriji încă un suflet.
Asa oameni ar trebui sa fie prinsi si sa fie stirilizati, pentru a nu mai putea face copiii. Ca si copii au suflet si ar dori sa aiba si ei un viitor ca toti copiii, si o mama care sal iubeasca!

Răspuns utilizator avertizat
| maimutzica a răspuns:

Sincer...ma doare, aproape imi vine sa plang cand ma uit in ochii lor si vad atata tristete.Nu inteleg cum poate cineva sa-si paraseasca propriul copil, fara sa-i pese ce se intampla cu el, e bolnav, are unde sa doarma, are ce sa manance! e asa de dureros cand vezi acesti copilasi nevinovatisad

Răspuns utilizator avertizat
| marry_7650 a răspuns:

Astea nu se pot chema mame pacat ca au acest noroc sa poata aduce pe lume o o fiinta asa de inocenta de frumoasa cum este un copil.Plang si sunt foarte trista vazand copii amarati si ii ajut cum pot dar au nevoie de mama lor.

| Alexxa10 a răspuns:

Este o fapta de neiertat. Cum poti abandona o parte din tine? Din sufletul tau? Copiii au nevoie de cineva sa le poarte de grija. Este INGROZITOR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele o fac pentru ca nu au suflet; unele poate pentru ca nu si l-au dorit; altele zic ca nu au cu ce sa il creasca si ce ii pot oferi ele? altele raman gravide din "greseala"... decat sa ii ucida la nastere(am vazut o gramada de cazuri). mai bine ii abandoneaza. evident nu exista nicio scuza pentru asa ceva; se presupune ca atunci cand faci un copilas il faci cu persoana iubita si il faci din dorinta si din dragoste! copii amarati sunt la tot coltul... ce simt? Multe pareri de rau ca mi-as dori sa ii ajut cu ceva mai mult decat 1 leu acolo ( in cazul celor care cersesc). Insa sunt destui copii neabandonati, dar care cresc intr-un mediu.si saracii sunt nespalati, nemancati, murdari.atunci simt mila.