| Angel_4453 a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Mihaela?
mie mi-a placut intodeauna este frumos.argumentati raspunsurile. funda la cel mai intemeiat raspuns

Răspuns Câştigător
| vladvlad23 a răspuns:

Pai este un nume foarte frumos care inseamna de la o expresie ebraica - de la o expresie ebraica insemnand "cine se aseamana cu Jehova?". Dar este o porcarie cu semnificatiile numelui. Eu zic ca Mihaela este un nume frumos.

3 răspunsuri:
| Dariana a răspuns:

Numele Mihaela vine de la Michal din ebraica; la feminin a fost preluat de nemti ca Michaela pronuntandu-se Mihaela iar romanii l-au preluat asa cum se aude respectiv Mihaela

| aiurea231223 a răspuns:

Depinde de fiecare uite tie iti place numele (mihaela e numele meu) insa eu il urasc nu stiu de ce dar nu imi place deloc poate tocmai ca ma cheama asa desi ar trebui sa ma mandresc se pare ca nu o fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca este un nume foarte frumos. Pe mine ma cheama Mihaela si-mi place numele