| Amali23a a întrebat:

Ce parere aveti despre o fata, provenita dintr-o familie mai modesta usor spre saraca, lucra de la 14 ani acum are 15, fuma, se droga, bea si se facea de ras, nu a avut relatii dar a avut asa aventuri, a fugit de acasa noaptea si s-a intors. Nu mai e asa, nu mai fumeaza, nu mai bea, nici alte prostii, e virgina suta la suta. Nu prea are sentimente doar cand i se pune pata pe vreunul foarte rar, o singura data o fost indragostita. E invatata de mica ca zilele de nastere nu-s importante iar daca ii fluturi bani in fata ca, cadou e suficent sa marchezi ca nu stii preferintele unui prieten sau in cazul ei familia. E o persoana buna si ii place sa ajute prietenii.
Vreau o parere despre aceasta fata. Cum vi se pare? O cunosc de mult. Si vreau pareri cat mai sincere despre ea pentru ca cu parerile voastre o sa ma ajute sa privesc altfel lucrurile. Va rog multumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi se pare ok. Ei, acum vezi altfel?

| Psihiatrie a răspuns:

Foarte bine, trebuia sa munceasca de la 12 ani pana cadea dracu pe jos si mai mult trebuia sa munceasca.
E de apreciat ca lucra atat.

| KrYpToCiD a răspuns:

Din lipsa de alt... apelativ, mai potrivit, o sa incep asa:

Dude, nu conteaza ce zicem noi, oricare de pe forum. Eu de exemplu, daca imi spui ce vrei sa auzi, atatea chestii iti povestesc din experienta mea sau a prietenilor mei ca la sfarsit poti jura ca ea este exact cum sperai sa fie.

Scuza-mi candoarea, dar aici miroase a o dorinta de avea o relatie, dar nu pretenie ( daca era prietenie, si o stiai de mult asa cum spui, ii ziceai prietena, nu fata) si ai nevoie sa te asigure cineva ca e asa cum iti doresti. Si fara suparare, dar nu o sa primesti asa ceva, cel putin nu de la mine. "Aventurile", fumatul si bautul lasa urme pe viata de zi cu zi, daca era ceva serios se observa super usor. Daca era moderat cel mai probabil perioada asta de 1 an cu Covid, i-a servit drept dezintoxicare =)

Legat de droguri, la 15 ani nu ai cum sa prinzi chestii bune, nu oregano, busuioc sau alte leacuri, fara sa platesti un premium si sa ai relatii super bazate. Nu intru in detalii, dar pot spune cu siguranta ca e mai periculos sa faci astfel de afaceri cu un minor decat cu un major, si de aceea se evita.

Scurt sumar: Daca vrei sa stii ceva despre o persoana, uita-te cine ii sunt prietenii. O persoana se poate schimba daca isi doreste cu adevarat dar nu te imbata cu apa rece si nu asculta barfa satului.

Bafta in toate.