| OnWeed a întrebat:

Intrebare pentru fete: Aveti ceva impotriva baietilor care fumeaza? Ce parere a-ti avea daca prietenul vostru ar fuma? si intrebare pentru baieti: Ce parere aveti despre fetele care fumeaza? Ce parere a-ti avea daca prietena voastra ar fuma?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

As aprecia mai mult o fata care nu fumeaza dar nu resping pe cineva doar din cauza asta.

27 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am nimic impotriva nimanui in pricipiu.Pana la urma e alegerea fiecaruia daca vrea sa-si distruga sanatatea lui e ok. Dar nu cred ca as sta cu un baiat care ar fuma, sau daca as sta as incerca sa il fac sa renunte la acest viciuwinking

| Anca a răspuns:

Prietenul meu fumeaza, eu Nu fumez.
Dar nu ma deranjeaza. Ma deranjeaza doar cand miroase a fum la mine in masina din cauza lui si cand deschide geamu la masina la -20 de grade in timp ce fumeaza, iar eu mor de frig laughing)

| Arthur a răspuns:

Este un obicei nesanatos. Nu mai spun cam ce gust ai in gura cand saruti o fata care tocmai si-a terminat tigara. De luat in calcul si scurgerile pe aceasta tema din bugetul familiei in ideea unei eventuale casatorii.

| LuS[z] a răspuns:

Am fost cu un tip care fuma si sincer nu mi-a placut deloc, dar macar a invatat un lucru atunci cand fumeaza trebuia sa stea la cel putin 5m departare de minelaughingoricum chestia e ca nu imi place si nici in ruptul capului nu as mai umbla cu tipi care fumeaza.
si la fete... mi se pare dizgratios

| elena a răspuns:

Fumatul este o boala de care nu te poti lasa, doar prin vointa, ci neaparat cu un tratament medical facut sub supravegherea medicului. Am un nepot de 35 de ani care fumeaza de la 14 ani, "nu am un dinte impotriva lui, ci toata dantura", ii spun ca el fumeaza 10, 00 lei in 24 de ore, iar in casa nu se manaca paine intr-o saptamana de asemenea suma, doar ca sa-l lamuresc, sa mai reduca din tigari, ca de fumat nu se va lasa niciodata. A citit fel de fel de materiale, care sa-l ajute, sa se lase de fumat, dar degeaba. I-am explicat ca nu-mi pasa ca fumeaza, dar este sanatatea lui in joc si mi-a raspuns ca "il doare la basca". Nu am nimic impotriva baietilor care fumeaza, dar nici sa arunce bani pe ceva din care sa nu vezi nimic decat fum, nu este bine. Hai, baietii treaca-mearga cu fumatul, vor sa arate teribili in fata felelor, dar cand vad tinere, care iau un loc intr-un spatiu public si prima lor grija este sa puna tigara in gura, ma incrancenez. Am niste ani, am vazut aceste fete tinere cum arata la 35 - 40 de ani, sunt cu10 ani mai mature, ca sa nu spun imbatranite.
Am scris aceste randuri, ca sa va arat ca nu am nimic impotriva fumatului, nici a celor care fumeaza /fete sau baieti/dar absolut nimic, fiecare face ce vrea cu banii lui, mai ales daca ii imbogateste pe cei din industria tutunului.

| anna01 a răspuns:

Hm, in primul rand, ma gandesc la sanatatea mea, eu fiind fumatoare pasiva, realtia cu X dureaza... dar sanatatea mea nu mai este usor recuperabila-stii cat dureza pana elimini din plamani fumul de tigara? In general, este un criteriu dur de alegere a partenerului.Plus mirosul dezagreabil al hainelor mele stand in preajma lui, plus mirosul lui corporal si al gurii.Sa nu mai spun ca daca esti racit si-ti vine un damf "racoritor", tusesti de nu te mai opresti.Nu pun cheltuielile cu tigarile, desi in cadrul unei relatii stabile, vezi banii arzand de-a binelea si disparand in valatuci de fum, ca o iluzie cu iz de TBC.

| psihox a răspuns:

Dupa casatorie, fatul ar atinge recordul la fumat si atunci ce intrebare vei mai pune?

Răspuns utilizator avertizat
| Cory89 a răspuns:

Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui, iar daca e vorba de relatii, nu cred ca fumatul impiedica doi oameni sa se iubeasca.Ar fii o prostie!

| bnj a răspuns:

O fata care fumeaza lasa o prima impresie destul de proasta pentru un baiat care este nefumator. Este foarte neplacut sa ai un partener fumator, din mai multe motive, si de multe ori ajungi sa pui foarte mare accent pe a-ti gasi o fata care NU fumeaza

| Alice_6278 a răspuns:

Nu prea am nimic impotriva baietzior care fumeaza. dar unika nuntzeleg ce le ajuta lor.isi strika doar viata. daca pietenul meu ar fuma as face tot posibilul sa lase fumatul si o sal rog sa inchida ochii macar pe o sekunda si sasi dea seama ca el trebuie sa traiaska deoarece undeva ii este skris ca trebuie sa traiaska si sa fie fericit.

| misiik a răspuns:

Nu prea se merita sa se fumeze mai ales ca e nociv si afecteaza mai mult pe cei din jur.

| vyo a răspuns:

Nu am nimic impotriva nici la fete nici la baieti.

| lorenutza55 a răspuns:

Imi plac mai mult baietii care nu fumeaza, pentru ca asta denota faptul` ca se pot abtine de la unele chestii daunatoare pentru ei si le evita, dar daca totusi el fumeaza ori incerc sa il ajut sa se lase sau daca nu tot raman alaturi de el.conteaza cum este sufletul lui.

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Da.am ceva impotriva

| viki1212 a răspuns:

Nu suport tigare si nici fumul de tigare. Iubitul meu fumeaza e stresant pentru mine, insa nu fumeaza in prezenta mea in casa sau masina. Pana la urma sper sa se lase. Oricum in prezenta mea nu va fuma niciodata.
Deci in concluzie am o parere proasta despre baietii care fumeaza, chiar daca acesta este si iubitul meu, il accept asa cum este si cu defecte si calitati.
Insa fetelor le sta oribil cu tigarea in mana, la baieti mai merge cum mai merge.
Detest fetele care fumeaza parca isi dau prea multa importanta cu tigarea in mana.

| Lavy_4392 a răspuns:

Depinde ce fumeazawinking

eu una nu am nimic impotrivahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot suporta sa sarut o fata caruia ii miroase gura a tutun... e oribil. o sa imi sariti in cap dar cred ca am dreptate
1. tutunul nu e sanatos
2.sa stai cu luleaua in gura si sa tragi din ea FOARTE URAT
3. miroase gura a tutun + mana + hainele ( bleah), la haine nu'i problema si din club, pub, restaurant, bar etc. se vor umple de miros de tigara
As prefera un sarut venit din partea unei fete caruia ii miroase gura a usturoi laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul meu fumeaza...am incercat sa il conving.nu am reusit.Il accept asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O porcarie fumatu asta nu sunt sanatosi astia care fumeaza isi distrug viata singuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai prost criteriu de ati selecta partenerul de viata.Important e sa te intelegi cu el. E o prostie sa respingi pe cineva pentru ca fumeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu as lasa o persoana doar pentru chestia asta.depinde de personalitatea ei`!happy...peace sign

| SelenaDesire a răspuns:

Eu sunt fata, deci nu prea am nimic impotriva daca prietenul meu fumeaza. Am fost cu vreo 4 baieti pana acum, si nici unul n`a fumat, ma rog, eu acum n`am. big grin

| Loomea straina' a răspuns:

Pt fete nu este deloc bine sa fumeze, se poate ajunge mai repede la cancerbig grin.
Iar daca prietenul meu ar fuma si nu s-ar lasa de loc i-asi da papuci, acum depinde si varsta la 14-15 ani sa fumezi Nu, dar la 18-20 Da. Eo am 17 ani si nici un prieten de al meu nu a fumat.love struck

| danyak47 a răspuns:

Ce flozofi mai sunteti ma...si nu am nimic cu fetele care fumeza,si eu fumez deci nu mar deranja fumul dar adevarul e ca unele tigari(marlboro rosu,kent lung, si multe altele care au continutul ridicat de grudon) miros ori ce ai face, poti sa mesteci si 10 pachete de guma si tot iti miroase gura...in fine nu judecati oameniu daca fumeaza sau nu pana la urma e sanatatea lor in joc si nu a voastra, si daca vreti sa nu va miroasa gura fumati tigari mentolatewinking. pace

| elly_2808 a răspuns:

Eu nu am nimic impotriva baietilor care fumeaza dar daca ar fi prietenul meu sau un foarte bun prieten nu l-as lasa deoarece este foarte nesenatos!

| fata1verde a răspuns:

Daca nu fumeaza exagerat de mult, n'am nicio problema cu asta.
Plus ca frumos este sa mestece o guma dupa.
Daca sta numai cu tigara dupa el, atunci i'as spune ca ma deranjeaza si ar fi bine sa se abtina cand e cu minehappy