| PoliTm a întrebat:

Ce parere aveti despre porcaria asta de acta?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

E varianta europeană a Sopa şi Pipa. Dacă în America cu nivelel de trai de acolo îşi pot permite financiar astfel de constrângeri, în unele ţări mai sărace va avea ca rezultat un spaţiu virtual poliţienesc pe care puţini îşi vor permite să îl şi viziteze în secţiunile cele mai vizitate : muzică, jocuri şi filme.
Ţinta principală este pirateria online având însă numeroase alte efecte secundare dorite şi nedorite. După mine va avea ca efect direct reducerea numărului utilizatorilor de Internet.
Cenzura nu este de dorit, indiferent de posibilităţile financiare ale utilizatorului, indiferent dacă este din America sau Angola