| ralucaralu a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate-info?(cu sinceritate).
Dar elevii cum credeti ca sunt?

9 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Eu am terminat un profil mate-infobig grin...si pot spune ca daca te atrage matematica si alte materii de genu poti urma cu usurinta acest profil.bine nu neaparat acum conteaza sa iti placa materiile. spre ex eu nu aveam de. a face cu informatica si nic acum dupa ce am terminat nu cred ca stiu 10 % din eahee hee. este un profil dragut, insa obositor, cum multe ore naspa uneori, dar si multe la care daca sti cum sa abordezi profesorul poti sa te distrezi(in sensul bun al cuvantului). elevii nu cred ca suntdiferiti fata de ceilalti.asta depinde de caracterul fiekruia.

| alexa a răspuns:

@chelsea ce te face sa crezi ca cei de la acesti profil sunt tocilari? ce poti toci la mate sau la info? vorbesc de materiile de baza...pentru ca trebuie sa gandesti logic cand rezolvi o problema.iti spun eu cA noi nu cei de la uman in colegiu unde am invatat eu am avut note mult mai mici decat umanistii.pentru ca noi cand ne asculta nu avem ce toci pe cand umanistii au note mult mai mari pentru ca au materii la care trebuie sa toceasca(romana, isotrie, geografie, etc). daca la mate.info nu sti asta e. te duci in banca si. ti iei nota cuvenita, pe cand la umanisti scot ei ceva din toceala lorwinking

| sasha a răspuns:

Mai am un an de petrecut, totul e ok la acest profil nu e foarte greu, insa matematica de a 11 e teroare dar e mult mai usoara informatica, nu stiu sper sa termin cu bine si e misto sa fi la acest profil fiind prima clasa adica A esti superior celorlati, iar legat de elevi sa stii ca nu ai cum sa ai colegi dobitoci, salbati elevi care se mai pot ratacii pe la profile ca stinte ale naturi si mai jos insa la mate info numai promotii' hai ca ma laud deja
e bine sa mg la profilul asta e super ok, succes, pa pawinking

| Fifylici a răspuns:

Pai eu cred ca mate-info spune tot nu crezi?
Este un profi real unde am vazut ca mai toti elevii opteaza pentru accest profil, este cam obositor ce e drept dar merita daca chiar ai ceva in comun cu matematica si informatica si iti place.
Partea nasoala este ca cere multa munca psihica de altfel ca si celelalte profile. Iar in cazul elevilor nu vad de ar fi diferit de ceilalti doar ca sunt la mate-info asta nu inseamna ca sunt mai destepti ca restul daca la asta te refereai.

| Petronela a răspuns:

Este un profil bun pentru cei carora le place matematica sau informatica.Cred ca acesti elevi sunt tocilari, scuze dar asta e parerea mea.

| MisterSecret_1898 a răspuns:

Fata mea, sunt si eu a9a,trec a 10a.Crede-ma ca am avut un an teribil.Sunt in Cuza, ca sa iti faci o parere.Nu am invatat mai nimic, totusi am reusit sa trec la toate.Am avut probleme la fizica pe primul semestru unde a fost nevoie sa ma asculte separat, chemandu-ma de dimineata, dar am trecut.Pe al doilea semestru,problemele apar pe la materiile de filo,Geografie, Biologie si Istorie, care sunt groaznic de grele.La istorie nu pricepi nimic, la Geografie e enorm de invatat, iar la Biologie nici nu intelegi si e si mult de invatat.Acum,sunt cu probleme doar la Geografie, unde am un 2 si doi de 5. A zis ca mai ma asculta sa mai imi de-a un 6.Acum,depinde si de profesorihappy

| chelsea a răspuns:

Scz pentru raspuns dar eu cred ca acei elevi sunt tocilari.scz
persoanele care citesc acest msj se exclud.

| Mikkki a răspuns:

Of. Si eu trec acum in clasa a IX-a si nu stiu ce sa fac. Am auzit pe multa lume, spunand ca este destul de greu si din acest motiv aleg filologie( nu neaparat din acest motiv... pur si simplu nu imi prea place mate). Chiar daca aleg parte de uman, eu zic ca este mai bine sa urmezi un profil real, gen mate info, deoarece poti avea mai multe sanse pe viitor. Mult succes si bafta!:*:*:*

| Lupul a răspuns:

Elevii de la filo nu sunt prost(nu toti!), sunt puturosi...la filo e lejer, pe cand la mate info mai pui putin creiru' la contributie, ca pan'la urma de aia il aiwinking. eu votez mate-info!