| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre seria twilight? ati citit cartile? care este personajul vostru preferat si de ce?

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Dupa parerea mea,saga twilight este foarte tare,mie imi plac cartile mai mult, si nu filmele, chiar daca si elel sunt dragute.
Da am citit cartile inclusiv Midnight Sun si mi-a placut la nebunie.
E diferenta forte mare din amurg si zori de zi deoarece eu cred ca autoarea capatand exerienta a facut un lucru si mai bun.
Mie cel mai mult imi place zori de zi si sunt curioasa de cele 2 filme.
Twilight m-a facut sa imi placa sa citesc, citind cartile lui stephenie(toate 4+ soarele de la miezul noptii) in o saptamana. Datorita cartilor astea am invat sa citsc si in engleza si in spaniola pentru ca acum citesc fanficuri twilight(si scriu dar in romana)
Toate personajele sunt super,dar printre cele mai faine, dupa parerea mea sunt :
Bella:E forte naiva si impieicata, ce e amuzant.E dragut sa fi asa indragostit si faptul ca ea lupta si cu "dinti "pentru fiica ei e tare frumos din partea ei.In plus e destul de curajoasa:se indragostete de un vampir si trece prin atatea pentru el...
Alice e cu singuranta personajul meu favorit:MICA,hiperactiva si un maniac al cumaparturilor.e draguta si mi se pare ca e,nu stiu foarte in indefensa,chiar daca nu e asa.
Esme si rosalie iarasi sunt dragute: una si-a pierdut copilul si a incercat sa se sinucida,iar alta nu vreia sa aiba... Sunt impresionante,chiar daca rosalie ma dispera in zori de zi pentru ca nu ii pasa decat de nessie, nu si de bella.
Emmett e fain pentru ca e mare si tare dar are o minte de copil.E tare fain, mai ales la replica din new moon de la inceput...laughing

3 răspunsuri:
| nuconteazacinesunt_1308 a răspuns:

Cred ca filmele au fost foarte tari, la fel si actorii. Cartile nu le-am citit din pacate, dar am inteles ca chiar merita citite. Personajul meu preferat este Bela, este cel mai interesant personaj,

| Georgiana95 a răspuns:

Am citit doar Prima carte si am vazut cele doua filme.
Mie imi place mai mult cartea pentru ca acolo gasesti sentimentele pe care le traieste personajul. dar din film nu prea poti sa-ti dai seama... dar merita vazute si cititehappywinking
Personajul preferat e Jacob pentru ca pare un prieten foarte bun in care poti avea incredere, dar uneori este si dificilbig grin

| GnnAndra a răspuns:

Am citit toate cartile inclusiv si Midnight Sun [Soarele de la Miezul Noptii] ...adica cele 12 capitole din perspectiva lui Edward. Iar dupa ce am terminat tot de citit m-am simtit ciudat.Am fost asa prinsa in poveste.Am trait fiecare moment si cand am terminat cu totul m-am trezit la realitate.La viata mea asa plictisitoare laughing! Stephenie Mayer a creat o lume minunata prin seria Twilight laughing.
Filmele sunt foarte frumoase dar nu se compara cu cele 400 de pagini scrise.:-X. Dar daca nu ar fi fost primul film poate nu as fi citit si trait aceastra frumoasa lumehee hee
Personajul meu preferat este.De fapt "sunt" laughing pentru ca nu as putea sa prefer doar in singur personaj : In primul rand Edward pentru ca e perfect. Ce fata nu si-ar dori un asemenea baiat care sa te iubeasca pentru o intreaga vesnicie laughing. Apoi ar fi Alice pentru entuziasmul ei si creativitatea ei rolling on the floor si nu in ultimul rand Emmet pentru tot. E amuzant. laughing. Un sac de muschi cu simtul umorului. Si Bella ar fi. prin felul ei. O admir ca e asa norocoasa laughing.
O zi buna kiss.