| cornelmarius a întrebat:

Ce parere aveti despre tableta asta pe care vreau sa o cumpar eu? Astept raspunsul vostru :)! Multumesc!
http://www.domo.ro/......_8GB_black

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe saitul lor e cu 100 de lei mai ieftină:
http://www.utok.com/ro/seria-1000/1000d
Eu am un telefon 400D de la ei și e foarte OK. Sunt mulțumit 110%. Tableta pare f. ok, mai ales la prețul ăsta. Plus 5 ani garanție... Ia-o!

| cornelmarius explică (pentru mihai69):

Chiar am luat o revista de la ei si este la oferta pana pe 9 aprilie si costa 499 lei

| mihai69 a răspuns (pentru cornelmarius):

Copile, o iei de unde vrei tu. Nu e musai să stai acasă și să vină curierul la ușă - poți foarte bine să mergi prin oraș după ea! (poate pune ochii vreun borfaș pe tine și te ajută la cărat banii, îi ia el, să-ți fie mai ușor etc.) Dar nu asta era ideea; voiam doar să spun că - în pofida opiniei colegei de mai sus - comerțul online este foarte OK, atât timp cât îl faci cu site-uri OK. Plus că nu e musai să plătești online, se poate și ramburs la primirea coletului. Colet pe care ai voie să-l desfaci și să te asiguri că ai primit exact ceea ce ai comandat.
Tableta poate să afișeze orice document tip office (doc, xls, ppt, pdf). La fel și poze, filme etc.

| cornelmarius explică (pentru mihai69):

Multumesc de sfat mihai

| Lila10 a răspuns:

Sincer eu nu am o parere buna despre cumparatul de pe internet!
Daca vrei ceva du-te in magazine ca sunt destule si cumperi de acolo!
O data cand cineva a cumparat ceva de pe net, a primit coletul, dar ghici ce era inauntru... doar plastic!

Tableta Utok mi se pare buna, dar nu mi se pare o idee buna sa cumperi de pe net!

| cornelmarius explică (pentru Lila10):

Normal ca din magazin o sa o cumpar am vazut ca acuma este la oferta la 499 de lei! dar nu stiu daca merge sa deschid orice tip de document pe ea si anume word, pdf!?

| mihai69 a răspuns (pentru Lila10):

Eu am luat de la ei un telefon - mi l-a adus curierul la serviciu - totul OK. Nu e vorba de un sait de mică publicitate, e saitul oficial al firmei, tu chiar crezi că ăia își dau singuri cu cărămida-n... (bil)oaie? să facă „surprize-surprize" pe banii clienților?!? Păi nu e clar că a doua zi ar fi în faliment?!?

| Lila10 a răspuns (pentru mihai69):

Eu ma refeream ca poate cumpara de pe mercador, tocmai etc. ca sunt preturi mai ieftine si ca pe site-ul ala doar un exemplu