| rox_8767 a întrebat:

Ce parere aveti despre Traian Basescu ca a lovit un copil cu pumnul in fata? Merita sa fie presedinte?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Filmuletul e original, lumina albastruie este de la un reflector (se vede si pe chelia lui Basescu dinainte de lovitura). Copilul nu era luminat pentru ca se afla in umbra. In ceea ce priveste reactia, trebuie sa fi vazut si voi copii care, loviti fiind, au reactii inversea, intai se hlizesc prosteste dupa care realizeaza. Copilul ridica mana cu intarziere pentru a se apara (nu te poti astepta la un copil sa aiba reactii atat de rapide). In plus, eu pot depune marturie in orice secunda ca nu am lovit un copil, nu trebuie sa ma consult 3 ore cu staff-ul de campanie. Nu spun in emisiune,, o fi injurat" asta inseamna ca nu-mi aduc aminte daca l-am batut, s-ar putea sa se fi intamplat dar nu-mi aduc aminte.

24 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ia uite frate, ce-i care-s cu Basescu au stupid pe aici. Stai ca mi-e pofta de vreo cateva stupid-uri.
Asa, sa ma confensez ca nu ma pot culca daca n-o fac!
In primul rand: draga mea, rox, da, da, tu! Care ai pus intrebarea, ai drept de vot? Cu tine am incheiat. Daca doresti, vorbim de Tokio Hotel sau ceva, o sa incerc sa mentin concurenta. Promit!
Ma, voi vedeti 3 imagini pe Internet si gata sariti in sus? Vedeti ca userul Bula a explicat foarte bine analiza filmului, si cum poate fi un filmulet trucat. Ce pumn? Ala e pumn? Si cand a fost facuta asta? Acum 5 ani? Hai ca rad! Se cauta nod in papura la orice, se lucreaza la un nivel mafiot prea mare unde o imagine poate fi falsificata complet, un film poate fi trucat iar declaratiile pot fi mincinoase.
Dar eu imi pun acum alta intrebare si curiozitate. Din ce-am vazut, acolo a fost o conferinta, o adunare. Oare nu s-a filmat cu mai multe camere pe vremea aia? Serios ca abia acum s-a trezit un scurt metraj cu ce s-a intamplat? Unde fiecare iesire a presedintelui e filmata cu 10 camere, 100 de unghiuri si 1000 de profiluri? Abia dupa 5 ani s-a trezit sa se gaseasca o filmare?

People, wake up. Cerul e albastru, muntele sta pe loc iar marea e nemuritoare. In rest, toate pot fi falsificate. Dati credit minciunilor si vom trai in continuare in minciuni.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Si uite asa mai vedem si alte fete a celor ce ne conduc...
Ce parere sa am? Lucruri de astea nu se fac, dar eu cred ca filmuletul ala a fost pastrat si vandut bine.

| daii a răspuns:

Acela este un trucaj! Facut desigur de invidiosi, cu GEOANA in frunte! Sunteti in stare sa ziceti numai lucruri rele de Basescu, dar adevarul il ascundeti(sau nu il stiti).
Pana acum de ce nu a fost discutia asta? Din 2004 pana acum a trecut totusi ceva timp.Sincer.toti o ard aiurea. Ajung la tot felul de magarii doar sa-l dea jos pe Base! Dar n'o sa reuseascahappy, fiindca lumea il vrea!

by daiiwinking

| daii a răspuns:

Stiu ca adevarul doare.deaia am numai stupidrolling on the floor dar asta ehappy

by daiiwinking

cami
| cami a răspuns:

Imaginile astea sunt din 2004, Gadea, mustaciosu' si Badea rascolesc pana-n panzele albe, doar sa-l ponegreasca si sa-i denigreze imaginea, poate, poate maine-poimaine ne arata si cum faceam Basescu partz langa Nastase... chiar, Geoana e vreun sfant?

cami
| cami a răspuns:

Regizorul, Modovan M : "Este o facatura ordinara!"

kratos
| kratos a răspuns:

Indiferent de ceea ce face Basescu nici scuipat nu merita sa fie... Este prea de pret si acel scuipat pentru el!

| SweetCandy a răspuns:

E chestie de 4 ani in anii astia a mai facut o mie si o suta de chestii de toata faimasad deci...nu meritasad

| Chocolate a răspuns:

@ Rebecca... s-a aratat si la stiri...toti am vazut.
nu merita nimicoh go on...toti vor sa fie presedinti, dar niciunul nu meritahappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Deaia copilul radea in continuare si nimeni nu reactiona nicicum...pentru ca l-a "lovit". Voi chiar sunteti atat de naivi incat sa muscati momeala aruncata de unii si de altii?! Dupa un pumn nu revii vesel, cu ranjetul pe buze...nu vi se pare?

| Raiden a răspuns:

@Supradoza.De.Vise.Interzise.
Iti pare ca Basescu a gresit o data?

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu ar trebui sa judecam un om imediat dupa prima greseala.

| Maria_3931 a răspuns:

Indiferent ce face base tot nu e capabil sa fie presedinte 5 ani si-a batut joc de noi...acum.poate ne desteptam

| Mamamare a răspuns:

Am cautat acum pe net si uite ce mi-a dat:
Un film din 2004, in care apare Traian Basescu lovind un copil in plina figura, a fost lansat pe piata in plina campanie electorala, o campanie care se anunta din ce in ce mai dura.
Si sa fim seriosi acum, chiar sa-i de-a un pumn unui copil[laughing]. Eu cred ca lui ii sunt dragi copii mici.Va spun eu asta.Ca altfel nu ar mai fi botezat baiatul acela.de care se tot arata la stiri, si se tot spunea ca Basescu este nasu` lui.Parerea mea.[on the phone

| hominid dreak a răspuns:

Un presedinte votat de intelectuali? Asa am inteles dintr-un sondaj. Chiar îi reprezintă Băs?

| hominid dreak a răspuns:

Chiar daca nu l-a lovit, gestul e josnic pentru o persoana publica.

| mady_1396 a răspuns:

Onestly, cred ca e o facatura, un trucaj. Pare prea "artificial" acel cadru cand il loveste pe copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg. unde ai auzit tu ca a facut asta? si in ce context?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita 3 ani de inchisoare, dar n-o sa-i faca. Ce rau imi pare ca nu avem legile celor din Statele Unite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahahahaha am vazut filmuletu si dupa ce am vazut pe aici am crezut ca cine stie ce i-a facutlaughing))daca vreti sa va legati de Basescu aveti destule motive. da asta e chiar stupid, se vede clar ca se face ca da, probabil a zis ceva urat copilu si el a facut asa la misto, s-a facut ca dahappyexagerati, daca chiar ii dadea un pumn, cadea pe jos sau cel putin plangea da' el rade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai da si mie stupid. ntz ntz ce face politica din om.Mai nu zic ca Basescu e un presedinte bun! da macar fiti corecti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un trucaj ordinar! Facut de Geoana & Patriciu! Vreti sa-i aveti presedinti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie ca a lovit sau nu un copil Basescu ramane un mincinos, mitocan, spargator de partide si de aliante, populist ieftin cu apucaturi dictatoriale si care nu ar fi trebuit niciodata sa fie presedintele Romaniei.

| adrianovici a răspuns:

In primul rand NU MERITA SA FIE PRESEDINTE ACEST INDIVID.Am stat aproape 10 ore pe photoshop ca sa pot prelucra imaginea in format asa zis real, impins, gest de eu stiu ce natura dar nu lovitura, nu am reusit oameni buni, sunt multe cadre care se misca simultan si mai ales ca piciorul individului vine in punct de sprijin, cei care se pricep la programe de editare photo-video isi pot da seama de un asa zis trucaj.Este mai rau ca toti cei care sustin aceasta persoana devin partasi la acest gest ordinar!