| Raton a întrebat:

Ce parere aveti despre trupa green day?

Răspuns Câştigător
| elizabeth a răspuns:

Green day? ce parere am? pai trupa lucreaza mult pentru a fi intr-o forma de zile mari.membrii chiar daca ii vedem noi asa pe scena ei au un suflet bun.melodiile care imi plac cel mai mult sun,, 21 guns'' si,, east Jesus nowhere''.

7 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Personal mie imi place trupa Green Day, cel putin unele piese dar in special: Boulevard of Broken Dreams. In unele piese mai injura ceea ce e singurul lucru ce imi displace la ei.

| FucktheSystem a răspuns:

Green Day este trupa mea favorită de cînd aveam 6 ani și mă laud că sunt unu din puținii fani care adoră green day dinainte să apara american idiot.
Ador formația pentru prestațiile live, aici făcînd trimitere la Bullet in a Bible, după parerea mea fiind cel mai bun concert care l-am vizionat.
Green Day are și un stil anume care i-a facut cunoscuți cu albume ca Dookie dar si ca Nimrod care personal este albumul meu favorit pentru că exprimă furia și alte sentimente intr-un mod cu adevărat punk-rock.În schimb sunt dezamăgită de ultimele două albume, adică mă asteptam ca după o pauză de 5 ani de la American Idiot Green Day să vină cu alte materiale uimitoare gen Jesus of suburbia sau Homecoming care sunta devărate opere de artă care pur și simplu spun o poveste, de asta probabil și Albumul American Idiot a fost transpus ca o piesă pe Broad Way, pentru că spune o poveste cu adevărat frumoasă.
Deasemenea formația m-a impresoinat și prin componența ei, membrii știind să comunice cu publicul într-un mod aparte, atrăgând atenția prin diverse glume dar și prin cover-uri după melodii consacrate.
Scuze dacă sunt greseli de scriere dar ma mai scris odată si s-a sters asa ca m-am grăbit să scriu din nou și am facut-o cu nervi.

| FucktheSystem a răspuns:

Roby, uite părerea celor de la Green Day despre cei care cred ca melodiile lor nu sunt tocmai potrivite, mă refer că tu ziceai ceva de înjurături(scrisoarea este de la mama unui copi de opt ani care se plânge de continutul unui album "totally unaware of its explicit content") :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Esențialul din ce scrie acolo " Ill say anything I damn well please, thats the diference between you and me, I do whay I want... you do what you are told"

| ɹαℓυ a răspuns:

E foartee tare.Mie imi place si ascult foarte des melodiile lor. :X

| MrCretoiu a răspuns:

Daca iti place asculta happy depinde ce fel de rock preferiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mega like.
O seară de vis!

| lory_8987 a răspuns:

Este una din trupele mele preferate.Imi plac versurile pe care le compun dar si negativele dupa parerea mea sunt pur si simplu geniali.