| aymar_8772 a întrebat:

Ce parere aveti despre zodia scorpion, credeti ca s ar potrivi cu zodia gemeni?

Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Lasati zodiacul si puneti va pe treaba. Numai asa vei sti. Nicidecum printr un zodiac care are referinte generale, nu particulare. Tu traiesti ca "aymar" nu ca un scorpion sau ca un geaman. Si eu sunt scorpion si fratemiu este geman. Tot ce discut cu el este ce mai faci, frumos film.

15 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu te lua dupa astea.
Nu are niciun sens, scorpion, gemeni?!
Un cuplu nu tine de zodii, sa va iubiti si sa va intelegi, sa faceti un cuplu minunat! In asta consta iubirea!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu stiu daca zodiacul are prea mare importanta, eu sunt scorpion si mai demult am avut o relatie cu un baiat gemeni, mereu inmi zicea ca nu poate tine pasul cu mine, ca sunt prea zapacita. ca urmare relatia s-a terminat si el si-a gasit una mai linistita si eu unul mai nebunatic laughing apropo este zodia pesti.

| anka a răspuns:

O relatie nu depinde de zodiac. Noi suntem un cuplu scorpion-gemeni de multi ani de zile si ne intelegem perfect. Drept sa spun scorpioana din mine il cam domina pe geaman dar si lui ii place sa fie dominat. Deci meeeerge!

| anonimmmmm a răspuns:

Scorpion
Gemeni

Ar putea merge, dar e improbabil (cel mai adesea) ca primul va suporta frivolitatea si nesinceritatea celui de-al doilca, iar acesta isi va limita drastic, de buna voie, actiunile care-i dau sentimentul libertatii, prea periclitat in fata firii pasionale, posesive si adesea geloase a scorpionului. Daca aceste dificultati vor fi totusi depasite, gemenii vor aprecia gustul pentru actiune si mister al scorpionului

| eeeeeeeeee a răspuns:

Neeeeeeeeee!big grino relatie cu un geaman poti sa o ai doar daca vrei sa te distrezi...acum depinde si ce vrei...

| unicka a răspuns:

Scorpion si Gemeni. Apa si Aer? E frumos pret de-o secunda, cât se revarsa sampania în pahare. Apoi, Aerul iese repede-repede din Apa si combinatia se destabilizeaza. O relatie care tine cât o bautura acidulata lasata fara capac.

Sa presupunem ca nu esti cu Geamanul din cauza ca "arata bine", ci pentru ca mai este si altceva care-ti place la acest nativ... Fiindca, în relatia voastra, atractia fizica nu prea e fundamentata de nimic concret. Are o minte agera si rapida Geamanul tau, si probabil ca asta te-a fascinat. Problema, ai sa vezi, este ca nu prea stie sa taca sau sa se opreasca. Nu e nici un nativ "de casa", cel mai adesea îl gasesti acolo unde e plin de lume sau pe la prieteni, rude (deh, Aerul trebuie sa se miste ca sa simta ca exista). Adica acolo unde tie nu-ti place sa te duci, sau, oricum, nu asa de des ca el.

Problema eterna dintre un semn de Apa si unul de Aer este aceea ca primul tinde în mod natural spre imobilitate, iar celalalt spre miscare. E adevarat, ambele "circula", dar cu scopuri diferite. În timp ce tu te concentrezi pe o idee si mergi pâna la capat, Geamanul. pai cam acelasi lucru îl face si el, numai ca putintel altfel. Adica merge repede pe toate cararile, exploreaza toate posibilitatile ideii respective, se duce la biblioteca sau la librarie, în drum intra într-o alta librarie si-i vine o alta idee... si uite asa tu ramâi într-un punct, iar Geamanul alearga mereu de la o idee la alta, de la o relatie la alta. Iar asta este o problema.

| gabriela_3062 a răspuns:

Nu va mai luati dupa astea.Nu va ganditi ca toti oamenii care sunt in zodia gemeni ar trebui sa aiba toti acelasi caracter etc. ca sa li se potriveasca horoscopul, ar trebui sa fie toti la fel.Cum se spune ca in dragoste nu trebuie sa tii cont de frumusete, bani etc. nu trebuie sa ti cont nici de zodie...

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Cred ca se potrivesc de minune si sper asta fiindca presupun ca tu esti scorpion (si eu sunt )iar persoana e gemeni (baiatul pe care il plac e gemeni) cred ca sunt suflete pereche si cum ziceam mai sus sper!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc un cuplu, unde ea este gemeni si el scorpion.se inteleg de minunetongue. dar cel mai bine eu zic ca scorpionul se intelege cu raculhappy. eu sunt rac si prietenul meu e scorpion.ne intelegem ff binetongue ne completam unu` pe altu`happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, nu stiu c sa zic... dar mai bine e sa fi cam atent(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt scorpion si sunt impreuna cu un baiat care este zodia gemeni si ne intelegem foerte binewinking

| ralucutza03 a răspuns:

Scorpionul nu se potriveste cu gemeni. Daca vrei sa stii ce zodii iti sunt compatibile si sa citesti de ce scorpionul si gemenii nu se potrivesc, citeste aici:http://www.myhoroscop.ro/......Gemeni.htm

| StyleCo0l a răspuns:

Eu sunt scorpion.happy...Mai demult mi-a placut de un baiat care era geman.straight face Nu prea a mersstraight face.Ne certam cam des,ne contraziceam,el era prea romantic, iar mie nu prea imi plac lucrurile asteaphbbbbt.El era mai calm, dar eu nu.Nu este un zeu grec, dar nici urat.Eu sunt frumoasahee hee (asta zic eu, mama, prietenii si baietii). Deci nu prea ar merge.Depinde si de voihappykissSucceskisskiss