| koshmarul a întrebat:

Ce pareri aveti despre obsesii si care sunt obsesiile voastre, funda!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Obsesia e ca si cum ai avea un viciu/adictie, a mea e sa vopsesc tot ce prind la mana sunt un AS, stau pe internet si sa conduc la drum lung.

| AnneMarri a răspuns:

Obsesiile sunt nişte prostii.
Am avut şi eu când am fost mai mică obsesia de Baibăr, dar, acum, slavă Domnului mi-a trecut şi nu mai am altă obsesie.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Obsesiile sunt idei persistente, ganduri, impulsuri sau imagini care sunt experientate, cel putin initial, ca intrusive si fara sens. Persoana încearca sa ignore sau sa suprime astfel de ganduri sau impulsuri ori sa le neutralizeze cu alte ganduri sau actiuni. Persoana recunoaste ca obsesiile sunt produsul propriei sale minti, si nu-i sunt impuse din afara (ca în delirul de insertie a gandurilor).
Cele mai comune obsesii sunt gandurile repetitive de violenta (de exemplu: uciderea propriului copil), de contaminare (a se infecta prin strangerea mainii cuiva) si dubitatia (de exemplu: verificarile repetate daca afacut cutare sau cutare act, cum ar fi daca a vatamat pe cineva într-un accident de circulatie).

| TokioFan a răspuns:

Salut obsesia mea? Tokio Hotel!

| davidut11 a răspuns:

Parerea mea despre obsesi nu este prea buna pentru ca nu e bine sa ii obsedat in nici un punct de vedere ier eu sunt cateodaa obsedat de jcouri pentru calculatorlaughing