| TheFool a întrebat:

Ce parfum imi recomandati dintre: Channel No.5, Coco Channel, Channel Chance si Armani Code? Cine are cel mai motivat raspuns are si

Răspuns Câştigător
| blackrose7911 a răspuns:

Coco Channel (Madmoiselle) si chiar am unul. De ce il aleg? Simplu. Imi exprima personalitatea: nu prea puternic (eu nefiind tupeista) si totusi iese in evidenta (nu-mi place sa ma bag in seama dar stiu cum sa ma pun intr-o lumina buna), nu e dulce (urasc sa fiu lingusitoare) si totusi aromat (stiu cum sa ma fac placuta de ceilalti)... Dupa parerea mea Channel Madmoiselle este parfumul perfect pentru mine!

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Parfumul se alege în funcție de preferințele personale ale celui ce îl folosește. Trebuie întâi testat pentru că pielea fiecăruia are un alt PH iar parfumul își schimbă mirosul pe pielea fiecăruia.

| Bee123 a răspuns:

Alegerea unui parfum este o decizie strict personala, bazata pe numerosi factori. E vorba, in primul rand, de preferintele olfactive ale fiecaruia, apoi de preferintele estetice legate de designul si culoarea sticlei, de necesitati, de personalitate, de conotatiile respectivelor arome s.a.m.d.

Inainte de a-ti alege un parfum, gandeste-te la cateva lucruri:
- Care sunt trasaturile principale ale personalitatii tale? Esti o femeie seducatoare, sexy, stapana pe sine sau mai curand discreta, delicata, timida? Esti o tipa naturala si sportiva sau din contra, una romantica, careia ii place sa dedice mult timp ingrijirii si infatisarii sale? Esti optimista, spontana, energica sau visatoare, copilaroasa si feminina?
- Pentru ce moment al zilei ai nevoie de parfum? Vrei un parfum de zi, pe care sa il poti purta la birou, sau unul de seara, pentru ocazii romantice?

- Porti mai mult parfum vara sau iarna?

Pentru a purta un singur parfum, indiferent de anotimp, ocazie sau moment al zilei, trebuie sa te indragostesti de el, pur si simplu. Este adevarat ca parfumul poate deveni "cartea ta de vizita", dar sunt putine femei care au reusit sa se opreasca la un singur parfum de-a lungul vietii. Te dezvolti, te schimbi, iar gusturile si dispozitiile se schimba o data cu tine. Dupa mai mult de 30 de parfumuri cumparate, eu inca nu am reusit sa gasesc un singur parfum care sa ma reprezinte.

Din experienta iti pot spune ca pana acum nu a fost descoperita o formula care sa poata satisface toate cerintele unei femei – un parfum potrivit tuturor dispozitiilor, situatiilor, anotimpurilor, varstelor.

| Gripa a răspuns:

Parerea mea este ca tu ai pus intrebarea asta doar pentru a te lauda cu parfumurile tale.Foarte aiurea intrebarea intrucat un parfum trebuie' sa-ti placa tie nu ce-ti recomanda altii.SI fii atent cata romanele scriu astia numai pentru o funda. Ahahahahah

| TheDaffodil a răspuns:

Depinde ce varsta ai si ce fel de personalitate ai. Channel No.5 e un parfum oarecum pretentios, in sensul ca nu se potriveste oricui, are un rafinament aparte. Armani Code mie personal nu-mi place cum miroase, deci nu-l recomand. Iar despre celelalte 2 parfumuri nu zic nimic, pentru ca nu le-am folosit.