Întrebare recomandată | d3javw a întrebat:

Ce poate imbunati capacitatea de concentrare?

7 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,fiecare dintre noi ne putem concentra asupra unui lucru, asupra unei lectii de invatat pentru scoala, trebuie doar sa ne dorim acest lucru.Fiecare persoana,de exemplu,are propriul mod de a invata,unii citesc in timp ce asculta muzica,unii stau jos cand citesc[invata],unora nu le place galagia atunci cand citesc iar altii se plimba prin toata casa.Ei bine,tu trebuie doar sa gasesti modul care ti se potriveste,daca consideri ca zgomotele te impiedica din a te concentra,nu aprinde televizorul si du-te intr-un loc mai retras cand inveti,sau,daca consideri ca muzica te ajuta sa inveti, sa te concentrezi mai bine, asculta muzica cand citestiwinking.Si nu incerca tot felul de pastile, pentru memorie si concentrare, nu fac altceva decat sa iti puna in pericol sanatatea si reprezinta totodata o sursa pentru a arunca banii degeaba.Este foarte important ca atunci cand te concentrezi aspra unui lucru, mintea ta sa fie doar acolo, nu "sa-ti zboare" gandul prin toate locurile.Nu mai fi stresat\a, gandeste pozitiv, si aceste stari te ajuta.Pa-pa!happy

| raluca0306 a răspuns:

Odihna multa.

| Hopefree a răspuns:

Parerea mea e ca se poate imbunatati si prin Pura Vointa.Trebuie sa ai o vointa puternica.Eu am reusit de mai multe ori.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de griji, lipsa de oboseala. o poate imbunatati vitaminele. odihna.

| uglyCORPSEbride a răspuns:

Cred ca suntele binaurale functioneaza, dar depinde de felul acestora, si ai nevoie de casti.

| RememberToSmile a răspuns:

Eu am citit despre un studiu facut de americani cum ca daca asculti zilnic muzica clasica, te concentrezi mai binelaughing acum depinde de preferintele tale muzicalebig grin