| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot deveni daca sunt la profilul filologie?

Răspuns Câştigător
| Hexiled a răspuns:

Am auzit ca grosul il inveti in facultate, doar sa ai habar de cateva notiuni, eu zic ca translator ar fi o varianta, stewardesa, conteolor de trafic aerian daca stii si matematica si esti abila, ghid daca iti place geografie, muzeolog daca iti place geografia, fotograf etc. Sunt multe ce poti face acum depinde si de abitia ta. Spre exemplu eu sunt tot la filo am trecut a 12 a si o facultate o voi face la mine in judet caci nu am suport financiar din partea familiei, dupa ma voi angaja si ma voi axa pe alta. Cochetez cu fotografia, engleza si geografia care zic eu ca as putea face ceva ce sa mi placa si din care sa am si o sursa de venit. Cerul e limita!

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Șomer.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Daca asta ai devenit tu, felicitari laughing))))))))))))
Ma asteptam sa spui niste facultati. Hai dispari, ca n-am nevoie de un raspuns la misto

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am fost și nici nu aș fi fost la filo...

| mentholinks a răspuns:

Somer.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Asta ai devenit tu, cine stie ce desteptaciune de la un liceu tehnologic esti tu. Cunosc multi si acum si sunt avocati, ca au urmat acest profil. Mai bine nu raspundeai, daca taceai filozof ramaneai!

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu doar ti-am dat o posibila varianta. Funda?

| mudokins78 a răspuns:

Om! Funda?

| anonim_4396 explică (pentru mudokins78):

Ce destept esti laughing
Se pare ca restul sunt monstrii. Primesti m#i€

| mudokins78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Î-mi cer scuze! -am vrut să glumesc şi eu un pic. Nu am realizat că te afectează aşa mult.

| cami1626 a răspuns:

Facultatea de litere,psihologie,drept,relatii publice,stiinte politice, limbi straine, filozofie
Profesor
Redactor, ziarist, translator