| HellloKitttyy a întrebat:

Ce pot face daca m-a dat mama afara din casa?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauti adapost la crucea rosie. Daca ai peste 18

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... ar fi urmatoarele variante:
- te duci in alta parte, daca ai unde;
- suni la protectia copilului (sau telefonul copilului 116 111 - http://www.telefonulcopilului.ro/ )
- incerci sa iti ceri scuze pentru ce ai facut si poate te lasa sa stai din nou cu ea;
- stai afara.

| Sofer a răspuns:

Sa îți ceri iertare și sa te primească înapoi. Ce ai făcut de te-a dat afara?

| raMLesS a răspuns:

Daca esti minor o ameninti ca suni la protectia copilului.

| eijibanana75 a răspuns:

Păi ai putea să îți întrebi prietenii sau rudele dacă poți să stai la ele, dacă ai bani de hotel poți să stai acolo pentru o vreme, sau cauți cazare la cineva acasă

| lilmort a răspuns:

Suni la protectia copilului LOGIC.